Головна Політика В облраді напрацьовують зміни та пропозиції до програми Проектів місцевого розвитку

В облраді напрацьовують зміни та пропозиції до програми Проектів місцевого розвитку

У Львівській обласній раді розглянули пропозиції та внесення змін до Програми проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2019-2020 роки.

Про це йшлося сьогодні, 18 жовтня, під час засідання Конкурсної ради з питань проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку.

«На попередньому засідання КР прийняла рішення про напрацювання змін до програми та надання необхідних пропозицій в секретаріат КР до 10 жовтня. Відтак профільний відділ отримав близько 20 різноманітних думок щодо покращення умов проведення конкурсу. Всі вони були опрацьовані, узагальнені та подані на розгляд членів КР», – зазначив начальник відділу з питань реалізації проектів місцевого розвитку, МТД та ЗЕЗ Іван Собко.

За словами заступника голови облради Володимира Гірняка, сьогодні відбулася гостра, однак фахова та конструктивна дискусія. «Зупинюся на найважливішому: удосконалено таблицю оцінювання, значно полегшено для заявників умови залучення не бюджетного внеску, розширено коло учасників (дозволено брати участь обласним закладам та установам, структурним підрозділам юридичних осіб) та інші. Маю велике сподівання, що завтра бюджетна комісія це підтримає», – зауважив Володимир Гірняк.

Також на засіданні було проінформовано про хід реалізації 1003 проектів місцевого розвитку станом на 10.10.2018. За словами заступника начальника відділу Олени Гвоздик, на 572 об’єктах роботи завершено, на 418 – в процесі реалізації, 12, які додатково були включені в перелік переможців минулого місяця, – знаходяться на стадії підписання угод з підрядними організаціями, ще один проект (Сколівський район) відмовився від реалізації.

Щодо коштів, то можна відзначити, що процес фінансування проектів відбувається ритмічно згідно помісячного розпису. Замовники та виконавці робіт активізували роботу в частині актування робіт та подання заявки на отримання коштів обласного бюджету. Відтак станом на зараз спрямовано на території 84,8 млн грн із 122,7 млн грн, що становить 70%.

Слід також додати, що за підсумками засідання з питань бюджету, соціально-економічного розвитку облради відповідні зміни будуть предметом розгляду на черговому сесійному засіданні, яке відбудеться 25 жовтня.