Головна Політика Проекти місцевого розвитку: в облраді назвали проміжних лідерів і аутсайдерів

Проекти місцевого розвитку: в облраді назвали проміжних лідерів і аутсайдерів

В області триває фаза активної подачі й опрацювання проектів, що претендують на перемогу в обласному конкурсі проектів місцевого розвитку. Кожного дня опрацьовується в середньому 50 заявок. Станом на сьогодні, 23 січня, зареєстровано 230 проектів. Очікується, що участь у конкурсі візьмуть до 2 тисяч проектів. Про це інформує відділ з питань реалізації проектів місцевого розвитку, міжнародної технічної допомоги та зовнішньоекономічних зв’язків Львівської обласної ради.

Про лідерів і тих, хто ще в роздумах

За словами начальника цього відділу Івана Собка, на разі відчувається надзвичайно висока активність міст обласного значення, оскільки вони менше роблять помилок, заповнюючи заявки. «Лідерами в поданні заявок є – Дрогобич, Червоноград, Борислав, Трускавець. Жодного проекту поки що не подали – Моршин і Новий Розділ.

Серед районів активними є – Сокальський, Сколівський, Яворівський, Золочівський, Жовківський, Перемишлянський. Не подали жодного проекту – Городоцький, Мостиський, Пустомитівський, Самбірський, Старосамбірський. Однак ми маємо інформацію, що проекти в містах і районах-аутсайдерах готуються», – поінформував посадовець.

Про активність у пріоритетах

Як і минулого року найбільш активною рушійною силою в конкурсі є – галузь освіти. Насамперед – школи, які присутні у кожному третьому проекті.

За інформацією Івана Собка, непогано подають проекти керівники дошкільних навчальних закладів. «Достатньо є проектів у галузі культури – бібліотеки, народні доми, мистецькі школи. Добре йдуть проекти по напрямку «Інші пріоритети». Дещо гірше ситуація з екологічними ініціативами, медициною та вуличним освітленням»,  – поінформував начальник профільного відділу.

Про наслідки із зволіканням у подачі проектів

Іван Собко також акцентував увагу конкурсантів на тому, щоб вони не відтягували реєстрацію проектів на останні дні, оскільки відділ здійснює їх опрацювання, моніторинг, виявляє можливі недоліки і вказує на них. «У такому випадку конкурсант матиме час виправити помилку і надіслати проект повторно. Якщо ж проект буде надіслано в останні дні, то така практика фізично вже буде неможливою. Крім того, для нас важливіше працювати з конкретними вже проектами, аніж надавати стартові консультації по телефону», – підкреслив посадовець.

Про недоліки в підготовці проектів

За словами Івана Собка, станом на 23 січня кожен третій проект через певні недоліки в його підготовці відправляється заявнику на доопрацювання. «Конкурсант зобов’язаний відслідковувати статус свого проекту та час від часу відкривати електронну адресу, яку вказав у реєстраційній картці», – говорить пан Собко.

«Основні помилки, які допускають конкурсанти при реєстрації: надсилають заявки за старими формами, а потрібно у відповідності до рішення Львівської обласної ради № 542; надають не повний пакет документів, особливо це стосується довідки балансоутримувача об’єкта (необхідний перелік у презентації); небюджетний внесок (кошти спонсора і фізичних осіб) надають одним рахунком, а потрібно окремо. Підкреслюю, що гарантійні листи до уваги не беруться. Також нагадаю, що ми працюємо виключно з комунальними закладами та установами бюджетної сфери базового рівня. Крім того, необхідно подавати кошториси не затверджені, а підписані керівником ліцензованої організації. Навчання проведено, тому просимо дотримуватися умов конкурсу», – наголосив Іван Собко.

Важливо пам’ятати

Нагадаємо, реєстрація заявок на онлайн-платформі триватиме до 2 лютого 2018 року до 17:00 год.

На реалізацію проектів місцевого розвитку в 2018 році з обласного бюджету планується виділити 105 млн грн.

Відповіді на найпоширеніші питання – у презентаційних матеріалах.

Перевірити статус проекту, поданого на конкурс, можна – тут.

Ознайомитися з індексами податкоспроможності адміністративно-територіальних одиниць можна – тут.

Крім того, триває прийом заявок до складу експертної комісії, що здійснюватиме у 2018 році оцінювання проектів у рамках Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку на 2017 – 2020 роки.