Головна Політика Результати реалізації Програми енергозбереження для населення Львівщини презентували в межах форуму енергоефективності

Результати реалізації Програми енергозбереження для населення Львівщини презентували в межах форуму енергоефективності

У Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся форум «Енергоефективність у містах». Участь у заході взяли наукові кола, представники обласної та міських рад, голови та управлінці ОСББ, експерти в сфері енергозбереження, студенти.

Серед учасників – представники департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження Львівської ОДА.

Відтак, в межах заходу учасники обговорили питання досягнення цілей сталого розвитку, управління в ОСББ, енергозбереження і підвищення ефективності, стратегії розвитку області, програм Енергодім та підтримки ОСББ, роль вишів у впровадженні енергетичної політики та досягнення цілей сталого розвитку.

Стратегію Львівщини до 2027 року в контексті енергоефективності та Програму енергозбереження для населення, яка діє та реалізовується в області, презентував начальник управління енергозбереження Андрій Якубовський.

Студенти НУ «Львівська політехніка» представили свої роботи у сфері енергоефективності, відновлювальної енергетики та сталого розвитку.

Нагадаємо, що Програма енергозбереження для населення Львівщини реалізується в області з 2006 року.

Від початку дії 41,3 тис родин скористалися її механізмом, з обласного бюджету відшкодування склало 72,5 млн грн, інвестиції в житловий фонд – 599,6 млн грн.

У 2019 році в межах Програми здіснюється підтримка встановлення приватних сонячних електростанцій шляхом відшкодування 10% тіла кредиту але не більше 25 тис грн.

У 2019 році в області реалізується 15 районних та 9 міських програм енергозбереження для населення, на які в місцевих бюджетах передбачено 13,7 млн грн.

Починаючи з 2020 року ОСББ області, які скористаються програмою Фонду енергоефективності – «Програма підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ» отримають відшкодування відсоткової ставки з обласного бюджету у розмірі облікової ставки НБУ протягом першого року кредитування.

Програма «Енергодім» передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакету «Легкий» та 50% для пакету «Комплексний».

ОСББ можуть подавати заявки для участі в програмі «Енергодім» через усі відділення банків-партнерів, першим з яких став державний АБ Украгазбанк. Перші 300 заявок отримають додатковий грант у розмірі 20%.

Загалом в області налічується 2 779 ОСББ та 18 288 багатоквартирних житлових будинків

Для учасників АТО відшкодовуватимуть відсотки за кредитами без врахування індексу податкоспроможності.

«Програма енергозбереження була одна із перших в Україні. Внесення змін потрібне для удосконалення місцевих програм, які активно працюють на місцях. Окрім того, часто звертаються учасники АТО щодо програм енергозбереження. Тому це важлива зміна для наших захисників. Охоплення програмою становить 17 тисяч осіб», – зазначив директор департаменту паливноенергетичного комплексу та енергозбереження Михайло Грет.