Головна Політика Ще 13 територіальних громад на Львівщині готові створювати центри підтриманого проживання

Ще 13 територіальних громад на Львівщині готові створювати центри підтриманого проживання

Про це йшлося на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівщини.

Вчора, 28 лютого відбулося засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення Львівщини. Головою засідання була керівниця Координаційного центру ЛОВА, радниця Максима Козицького, Галина Бордун.

На виконання доручення начальника Львівської обласної військової адміністрації провели аналіз готовності громад. Пропозиції щодо створення центрів підтриманого проживання надали Новокалинівська, Перемишлянська, Миколаївська, Комарнівська, Мостиська, Стрілківська, Львівська, Івано-Франківська, Східницька, Ходорівська, Стрийська, Радехівська та Червоноградська територіальні громади. Ознайомитися можна за посиланням.

«Ми рухаємося вперед в цьому процесі. Перші кроки стратегії розпочали ще минулого року. Дякуємо тим громадам, які поставилися відповідально і вже мають центри.

Дякуємо і тим громадам, які висловили готовність цього року долучатися до цього процесу в рамках комплексної програми. Ми передбачаємо підтримку цих громад, які готові створювати центри підтриманого проживання. Окрім того, на засіданні координаційного центру обговорили проблематику і рішення щодо місць тимчасового проживання, і стратегію щодо центрів психічного здоров’я при кластерних лікарнях, а також провели зустрічі координаційних центрів при районних військових адміністраціях з партнерами, які дають можливість більш широкому колу долучитися до допомоги ВПО, родинам військовослужбовців, ветеранам і мати більш скоординовану дію щодо підсилення процесів, інформування і координації та об’єднання зусиль в різних заходах», – зазначає Галина Бордун.

Згідно статистики, яку презентував Кластер з питань управління та координації МТП у Західному Хабі, станом на сьогодні в місцях тимчасового перебування найбільше мешкає жінок від 18 до 60 років – 32,8%, та жінок у віці понад 60 років – 17,1%.

Є потреба у помешканні для людей старшого віку та людей з інвалідністю та людей, які повертаються з війни. Ситуація з цими категоріями людей є непростою та потребує швидких системних рішень. Партнери КЦ планують забезпечити допомогу у МТП на 2024 рік у Львівській області. Зокрема:

  • МОМ підтримує 25 МТП, де мешкають 2300 ВПО з місткістю приблизно 4200 ВПО.
  • NEEKA (UNHCR) здійснюватиме свою діяльність у 25 МТП, в яких мешкає понад 3700 ВПО.
  • NRC надасть підтримку 10 МТП.

Формування послуги підтриманого проживання обговорили й на національному рівні на засіданні під головуванням заступниці міністра соціальної політики України Уляни Токарєвої.

Зареєструватись на всі послуги або стати партнером центру можна за посиланням: https://linktr.ee/coordination.centers.lviv

Гаряча лінія Львівської області: 1684

Електронна адреса для співпраці у цьому напрямі: medpsysocial.aid@gmail.com