Головна Політика Стратегію розвитку Львівщини актуалізують

Стратегію розвитку Львівщини актуалізують

Сьогодні представники Львівської ОВА в межах zoom наради з Мінрегіоном обговорили принципи реалізації державної регіональної політики в умовах воєнного стану.

Так, проговорили положення нового законодавства щодо засад державної регіональної політики та політики відновлення регіонів і територій (№2389-ІХ):

  • нові функціональні типи територій та майбутні механізми їх підтримки;
  • оновлення актів Уряду щодо порядків розробки державної, регіональної та місцевих стратегій розвитку та їх актуалізації;
  • затвердження на рівні держави Плану відновлення та розвитку регіонів як рамкового документа для відбудови і розвитку регіонів та громад, які зазнали шкоди від збройної агресії рф;
  • принципи розробки стратегій розвитку територіальних громад до 2027 року та їх відповідність державній системі стратегічного планування

Нагадаємо, що на Львівщині реалізується перший програмний період Стратегії розвитку області на період 2021-2027 років.

На 2024-2027 роки будуть розробляти новий план заходів з реалізації стратегії області, який враховуватиме нові фактори регіонального розвитку та суспільно-політичну ситуацію в державі та на її кордонах. Усі обласні цільові програми відповідно до законодавства про регіональну політику мають бути спрямованими на виконання Плану реалізації Стратегії.

За словами першого заступника голови ЛОВА Андрія Годика територіальним громадам області, 39 з яких досі не мають стратегій, слід активізувати роботу над формуванням своїх стратегій.

«Мешканці області, незалежно від того, на якій території проживають, мають розуміти перспективи розвитку своєї громади. Відсутність бачення соціально-економічного та демографічного розвитку громади не сприятиме просторовому плануванню та залученню інвестицій та релокованого бізнесу на місцях. Також в стратегіях громад мають бути відповіді щодо розвитку соціальної інфраструктури для забезпечення потреб мешканців та ВПО», – зазначив він.

«Додам, що актуалізовані стратегії регіонів мають давати відповідь на питання про повернення в регіон людей, створення сприятливих умов для діяльності бізнесу, щодо прискорення соціально-економічного розвитку та створення умов для якісного надання публічних послуг мешканцям та ВПО», – зазначив директор департаменту економічної політики ЛОВА Степан Куйбіда.