Головна Політика Треба боротися за продовження Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна і за збільшення її...

Треба боротися за продовження Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна і за збільшення її фінансування, – Олександр Ганущин

Програма транскордонного співробітництва Польща –Білорусь-Україна має бути продовжена. На цьому, в межах панельної дискусії «Українсько-польська транскордонна співпраця після 2020 року: покращуємо якість життя мешканців прикордоння» наголосив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

«Нам треба боротися за продовження програми і за збільшення її фінансування. Статистика на нашому боці. Такої кількості заявок інші програми, які є на зовнішніх кордонах ЄС, не мають», – наголосив Олександр Ганущин.

На його думку повинні зберегтися такі напрямки програми як історія, спадщина, безпека, бізнес. Особливу увагу слід приділити малим проектам.

«Сьогодні їхня вага у програмі становить 3%. Треба боротися, щоб це був один із пріоритетів. Ці сотні і тисячі малих зв’язків якраз і є суттю транскордонної співпраці. Навіть якщо такі проекти не отримують зовнішнього фінансування, ми шукаємо свої, бюджетні кошти. Тобто малі проекти самозапускаються, вони мають зовсім інший мультиплікаційний ефект», – наголосив голова обласної ради.

По завершенню панельної дискусії відбулося підписання партнерських угод щодо реалізації проектів Програми транскордонного співробітництва Польща –Білорусь-Україна 2014-2020.