Головна Політика У громадах Львівщини за підтримки ЮНІСЕФ та Львівської ОВА створять 15 молодіжних...

У громадах Львівщини за підтримки ЮНІСЕФ та Львівської ОВА створять 15 молодіжних просторів

Львівський обласний молодіжний центр та ГО «Платформа ініціатив «Теплиця» підписали Меморандум про співпрацю.

Сьогодні, 27 лютого, керівник Львівського обласного молодіжного центру Іван Сапса та голова громадської організації «Платформа ініціатив «Теплиця» Анна Авдіянц підписали рамковий Меморандум задля реалізації проєкту «Розбудова молодіжних центрів та просторів у Львівській області».

Проєкт реалізовуватиметься у Львівській області за фінансової підтримки Дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ). Загальна сума проєкту становить 6 мільйонів 302 тисячі грн, з яких 5 мільйонів 654 тисячі – внесок ЮНІСЕФ, а 648 тисяч грн – внесок молодіжного центру. Термін реалізації – 9 місяців.

У підписанні Меморандуму взяли участь профільний заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко, начальник управління молоді та спорту ЛОВА Роман Хім’як, голова Львівського регіонального офісу ЮНІСЕФ в Україні Нінке Воппен, фахівець зі залучення молоді Львівського офісу ЮНІСЕФ Євген Кузнецов.

«Ми дуже раді тут сьогодні бути та разом формувати наші плани для молодих людей у Львівській області. Знаємо, що останній рік мав значний вплив на молодь в Україні, тому нам важливо створювати нові можливості для неї попри всі виклики. Щоб розвиватися і працювати разом. Ми з нетерпінням хочемо побачити, який вплив матимуть нові молодіжні центри на молодь в громадах і також сподіваємося їх невдовзі відвідати», – зазначила Нінке Воппен.

Підписання Меморандуму є знаковою подією в контексті розвитку молодіжної політики не лише на Львівщині, але і в цілій Україні. Наразі в жодній області немає розвинутої мережі молодіжних центрів, а за дев’ять місяців проєкту таку мережу планують створити на Львівщині. Таким чином, наша область стане лідером у якісній молодіжній політиці в країні.

«Молодь творить зміни, і лише високоінтелектуальна, креативна та мудра молодь здатна збудувати європейське, демократичне й правильне суспільство. Увесь світ вже переконався, що українці – це не росіяни, і ми не є братніми народами.  З 2014 року українська молодь була і є передовою у формуванні позиції гідного життя.  ЮНІСЕФ і всі небайдужі партнери не на словах, а на великому ділі, з  великими обіймами, доводять, що разом ми переможемо. Ми не підведемо, і цей крутий проєкт реалізуємо якнайкраще, щоб молодь могла максимально реалізувати свої можливості й прагнення», – наголосив Іван Собко.

Початок реалізації проєкту передбачено з моменту підписання Меморандуму. Сторони визначили, що основною метою проєкту є створення 15 молодіжних центрів комунальної форми власності у 15 громадах Львівської області. Ці молодіжні центри відберуть за результатами конкурсу, який незабаром оголосить молодіжний центр. Конкурс буде публічним, прозорим та з чіткими критеріями відбору. Участь у ньому зможуть взяти 72 громади Львівської області (крім Львівської). Про початок конкурсу, а також про вимоги до його учасників повідомлять додатково на офіційних ресурсах центру та ЛОВА.

Також сторони узгодили, що 15 створених молодіжних центрів отримають на свій розвиток інвестиції, які сягатимуть майже 10 тисяч доларів. Передбачені кошти на облаштування центрів, косметичний  ремонт приміщень, передачу меблів, техніки, інвентарю, а також певна сума – на організацію заходів для молоді.

Згідно з положенням Меморандуму, імплементувати проєкт у Львівській області буде Львівський обласний молодіжний центр, а ГО «Платформа ініціатив «Теплиця» координує та затверджує усю діяльність у межах проєкту і здійснює оплату усіх товарів та послуг.

Голова ГО «Платформа ініціатив «Теплиця» Анна Авдіянц подякувала ЮНІСЕФ за довіру. Вона зазначила, що у співпраці з Дитячим фондом ООН її громадська організація з 2017 року працювала над створенням молодіжних просторів на Донеччині, де діє вже 143 молодіжні простори.

«Ми радіємо, що Львівщина також може перейняти досвід розвитку молодіжної інфраструктури. Це дуже важливо в наш час. Зокрема, ми бачимо велику потребу інтеграції молоді з числа ВПО у громади. Із завзятістю керівництва Львівського обласного молодіжного центру та за підтримки ЮНІСЕФ ми зробимо потужний поштовх у розвитку молодіжної інфраструктури у Львівській області. Дуже важливою є підтримка обласної військової адміністрації, яка забезпечить стабільність і сталість проєкту», – зазначила Анна Авдіянц.

Молодіжні центри, які створюватимуть на Львівщині, отримають все необхідне, щоб стати цікавим, сучасним місцем для розвитку молоді – додав керівник ЛОМЦ Іван Сапса.

«Ресурси, які вкладають у проєкт, це ресурси, вкладені у майбутнє, в людей. Це точно піде на користь розвитку нашої молоді, а отже – Львівщини й України загалом. Дякуємо нашим партнерам, управлінню молоді та спорту та обласній адміністрації за підтримку і за хороший старт. Бажаю сили та мужності нашій команді. Попереду багато цікавої й продуктивної роботи», – сказав Іван Сапса.