Учасники обговорили проєкт – «Розбудова спроможностей національних та місцевих партнерів у наданні психологічної підтримки та соціального захисту дітям».
Сьогодні, 25 квітня, заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула зустрілась з представниками ОБСЄ. На зустрічі також були присутні т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Роман Андрес, директорка департаменту міжнародного співробітництва Ірина Бутинець та начальник Головного управління НСССУ у Львівській області Петро Назар.
Сторони обговорили проєкт ОБСЄ та Національної сервісної соціальної служби України – «Розбудова спроможностей національних та місцевих партнерів у наданні психологічної підтримки та соціального захисту дітям.
У межах проєкту програма ОБСЄ для України передбачає надання підтримки місцевим партнерам шляхом підвищення знань і навичок у наданні кваліфікованої соціальної та психологічної підтримки дітям.
«Ми розпочали роботу у листопаді 2022 року та виконуємо близько 30 проектів в Україні. Наша головна мета полягає у підтримці України під час війни. Сьогодні ми звертаємося до вас з проектом психосоціальної підтримки дітей. Проєкт включає участь 6 пілотних областей, серед яких Львівська, що стала прихистком для найбільшої кількості внутрішньо переміщених осіб. Нам важливо, щоб простори комфорту були доступними для кожного, хто потребує підтримки, та щоб вони функціонували як ефективна система допомоги в умовах війни та після неї», – розповів керівник операційної діяльності Програми підтримки ОБСЄ для України П’єр Боссан.
За словами Христини Замули, багато людей мають бажання допомагати та брати участь у спільних справах, але часом їм не вистачає необхідних знань чи навичок для ефективної реалізації своїх ідей. Навчити та надихнути цих людей, які бажають допомогти, але не знають, як саме це зробити, є чудовою задачею. І коли вони зрозуміють, які можливості вони мають змогу зробити більш стимулююче та підтримуюче середовище для розвитку дітей та молоді.
Під час зустрічі присутні обговорювали зацікавленість у співпраці щодо створення просторів комфорту для дітей у соціальних центрах.
«Ми хочемо надати кваліфіковане навчання людям, які підтримують дітей, забезпечити координацію та створити для них комфортні простори. Це місця, де психологи та соціальні працівники надаватимуть підтримку дітям та їх родинам. Кімнати, адаптовані для зручного та безпечного спілкування, де діти можуть відчути себе захищеними та зрозумілими. Окрім цього, вони можуть бути місцями для проведення тренінгів та координації між різними службами, що займаються допомогою дітям», – зазначила координаторка проєктів у сфері «Безпека людини» Лілія Грудко.
Програма підтримки ОБСЄ здійснює оціночні візити, щоб визначити їхні оперативні потреби в обладнанні та матеріалах, необхідних для якісного надання послуг дітям у соціальних центрах.
Також присутні обговорили проблеми домашнього насилля та торгівлю людьми.
«Національна поліція і оператори також залучені до наших зусиль у боротьбі з торгівлею людьми та домашнім насильством. Ми враховуємо потреби жінок та дітей у скрутних ситуаціях, забезпечуючи їм притулок та підтримку», – зазначила Христина Замула.
Представники ОБСЄ запропонувала проводити симуляційні тренінги та вправи з протидії торгівлі людьми. Симуляційні тренінги та вправи є ефективними засобами підвищення обізнаності та готовності до дії серед різних сфер суспільства. Вони дозволяють учасникам отримати практичні навички та знання щодо розпізнавання, запобігання та боротьби з цим явищем.
«Ми вдячні за вашу підтримку та співпрацю і впевнені, що разом ми зможемо допомогти дітям та їх сім’ям подолати труднощі, зумовлені війною, та побудувати майбутнє, сповнене можливостей», – подякувала Христина Замула.