Головна Політика Українці більше владі не терпітимуть

Українці більше владі не терпітимуть

Після довголітньої перерви колишній народний депутат від Буського виборчого округу (обраний до парламенту у 1998 році) знову приїхав до своїх земляків. Нині керівник провладної фракції, тепер уже парламентської партії ВО "Свобода" Олег ТЯГНИБОК – кандидат у президенти, подякувавши, що саме Буськ дав йому путівку у велику.

І найпершим нині завданням є збереження України як незалежної держави від пропутінської фашистської Росії, яка методами терору, уже відкрито надсилаючи сюди диверсантів, озброюючи сепаратистів, які знищують українських громадян, прагне у такиі підлиі спосіб анексувати ще одну частину країни. Тому усі патріотичні сили нині, як ніколи, мають бути єдиними у боротьбі проти росіИського агресора.

Олег Тягнибок досить критично оцінює дії теперішньої влади. Через невдале, на Иого думку, проведення антитерористичної операції (АТО) на сході та півдні країни почалися етнічні чистки (вбивають людей за державний прапор чи вітання "Слава Україні") та викрадення людеі, зокрема активістів "Свободи", в т. ч. і Иого довірену особу. Він заявив, що "недопустимо було вести будь-які перемовини з сепаратистами, у результаті чого ми увіішли у затяжниі процес протистояння". А якщо б місяць тому прислухались до пропозиції ВО "Свобода" щодо введення візового режиму з Росією, то сьогодні не було б стільки проблем з проведенням АТО.

О.Тягнибок здивованиі: спочатку оголошуємо про початок АТО, а потім її починаємо. Про такі речі заздалегідь не повідомляється, -переконаниИ лідер "Свободи". -Терористів і диверсантів треба просто знищувати».

Чому перші особи держави та керівники відповідних силових структур такі нерішучі? З точки зору О.Тягнибока, це все наслідок зайвої, в нинішніх умовах особливо, толерантності – аби про нас хтось чогось поганого не сказав. А в результаті отримали ніж у спину від ще вчорашнього такого близького «брата». Якби ж то українські влада і політикум прислухались до "Свободи", яка стільки разів застерігала не вірити Путіну, пропонувала відмінити автономію Криму, вступити в НАТО, то сьогодні в Україні була б зовсім інша ситуація.

Щодо персоналій у владі, а також конкурентів у президентські гонитві, то О.Тягнибок, як відомо, на зустрічі з бущанами поступив також дуже толерантно: жодного "кривого" слова про соратників: нам потрібна єдність.

Уже згодом в кулуарах лідер "Свободи" люб'язно погодився на ексклюзив для місцевих ЗМІ. Як один з трьох лідерів Майдану – визнав, що раптова втеча В.Януковича і необхідність прийняття швидких та кардинальних рішень застали їх зненацька – не було готових рішень, підібраних кандидатур. Все вирішувалось поспіхом, бо так диктували умови. Єдине, що дотримувались партійних квот, а також дослухались до думки Майдану.

Чи усі теперішні керівники, так би мовити, – на своїх місцях: нині не варто щось змінювати.

Помилки

їх розбиратимемо опісля, бо країна в небезпеці, – переконаний О.Тягнибок. – Революція Гідності не завершена, вона триває. Маємо бути єдині, здолавши як зовнішнього, так і внутрішнього ворога. І українці готові до цього, – каже він. – їх революція змінила, тому й не будуть терпіти диктату: "Сьогодні українці готові не просто обирати владу, а И контролювати її. Тому ми маємо змінити систему влади». О.Тягнибок говорить про ліквідацію адміні-страціИ і створення виконкомів. Необхідно запровадити і виборність суддів, які мали би відповідати власним маИном за приИняття неправомірних рішень.

Він зазначив, що першим указом новообраного Президента України має бути про розпуск українського парламенту. У його програмі першочерговими політичними заходами є пропорційна система виборів за відкритими списками, скорочення депутатів
до 300 осіб та зняття депутатської недоторканності. Також Тягнибок наголосив, що українське суспільство потрібно якнаИшвидше декомунізувати. Він нагадав, що "Свобода" зареєструвала у ВР законопроект про заборону комуністичної і нацистської ідеології в Україні. Націоналісти не відмовляються і від ідеї визнання вояків ОУН-УПА воюючою стороною.

Микола ІВАНЦІВ