Головна Політика Українці вміли протистояти росіянам впродовж історії

Українці вміли протистояти росіянам впродовж історії

Нещодавно В.Путін, очевидно від безсилля і злоби, вкотре назвав західних українців людьми другого сорту, таким чином образивши кілька мільйонів галичан, буковинців, волинян та закарпатців. Дісталося і донецьким шахтарям. У часі правління ВВП ксенофобія та антисемітизм інтенсивно розповзаються по Росії. Не міг же колишній офіцер КДБ інакше нас назвати, знаючи, що галичани та інші "западенці" понад 10 років громили завойовницькі орди, не скорившись ніколи червоному монстрові. Вочевидь, російський лідер забув, що коли галичани та волиняни мали свої потужні європейські держави, то його земляки ще сиділи на деревах. Не знає, або не хоче ВВП знати історію Європи, і справжню, а не таку, що написана в тіні Кремля.

Може ВВП уважно прочитати "Слово о полку Ігоревім" і дізнатися про те, хто своїми залізними парками "підпер гори Угорські". А це бУв Ярослав Осмомисл.

Чи мало Владимиро-Суздальське князівство свого короля? Очевидно, що ні. Нагадую всім російським українофобам на чолі з В.Путіним, що у 1253 р. могутній володар Галицько-Волинської держави Данило Галицький став офіційним королем.

У ХУІ-ХУІІІ ст. московську культуру, якої доти не існувало, формували і відшліфовували саме українЦі, і в тому числі із Західної України.

Або ж слід пригадати, хто прославився у битві на полі Куликовому, забезпечуючи перемогу Дмитрові Донському. Так, це був наш західноукраїнський воєвода Дмитро Боброк-Волинський.

А ще хочеться вивести з тіні Кремля і відкрити приховану московську історію, щоб молодий читач знав про те, як виходець із Сам-бірщини, що на Львівщині, гетьман Петро Сагайдачний у 1618 р. сплюндрував пів-Московщини, взявши штурмом десятки міст, і брав участь в облозі російської столиці.

Ще коли в Московії не знали, що таке університети, а Петро І ще не голив бороди напівдиким боярам,

ЖИТТЄВІ ІСТОРІЇ

Сотні західних українців уже навчалися в європейських університетах, а славетний вчений із Дрогобича Юрій Котермак-Дрогобич уже в XV ст. був ректором найстарішого в Європі Болонського університету, що в Італії, як і професором не менш знаменитого Краківського університету.

Князь Костянтин Острозький був видатним полководцем і меценатом. Це він у 1514 р. наголову розгромив московське військо під Оршею і це він дав притулок друкареві з Москви Іванові Федорову, який мусив втікати від диких московських попів. Саме у Львові Федоров (Федорович) прожив свої активні роки, і вдячні львів'яни збудували йому пам'ятник. Про це в путінській Росії теж воліють мовчати.

Довгі роки напівграмотні московські царі водили пальцями, по складах читаючи твори видатних українських вчених, філософів та церковних діячів. І серед них: Єли-сей Плетенецький, Йов Борецький, Памва Беринда, Герасим та Мелетій Смотрицькі, брати Зизанії. Всі вони були галичанами.

У 1661 р. у Львові відкрито університет, де навчалися українці і чимало з них були ректорами та професорами цього славного вишу.

Хоч галицькі русини були під австрійською займанщиною, але сотні з них здобули блискучу освіту у Львові, Кракові, Відні, Парижі, Інс-бруці, Римі та в інших університетських містах Європи. Ті ж русини позбулися кріпацтва і панщини набагато раніше росіян, які скинули царсько-поміщицьке ярмо лише в 1861 р. Останні в Європі!!!

Західні українці вже з 1867 р. навчалися парламентської діяльності і боротьби, до речі, разом з місцевими євреями, а в Росії про парламент у цей час і не чули, бо до відкриття Думи ще треба було пройти горнило Першої російської революції. Під час Першої світової війни галицькі січові стрільці разом з іншими вояками зірвали грандіозні плани російських імперіалістів, не пропустивши їхні війська у Європу, особливо після битви на горі Маківці, що в Карпатах. З люті більшовицькі сатрапи знищили меморіал УССів на вершині цієї гори.

Російський президент любить обзивати галичан "фашистами", націоналістами, а його підручні у стилі геббельсівської пропаганди фальсифікують історію наших національно-визвольних змагань. Ось приклад: якщо на боці Німеччини воювало до 15 тисяч галичан, зокрема, у Дивізії "Галичина", то в німецькому вермахті й СС воювало понад мільйон росіян. ВВП не любить цих фактів, як і того, що серед 91 тисячі німецьких полонених з армії Паулюса, що зазнала поразки під Сталінградом, половина були росіянами. Згадаймо численну армію генерала Власова, що воювала проти більшовиків.

Боялися московські більшовики ОУН та УПА. Ціла армія чекістів і мільйонні грошові видатки йшли на те, щоб упокорити героїчних "западенців" з Галичини та Волині. Таємне вбивство Є. Коновальця, Л. Ребета, С. Бандери засвідчує страх більшовиків перед українськими національно-визвольними змаганнями.

Боялася Москва і УГКЦ. Дуже боялася, і тому із азіатською люттю нищила владик, священиків та вірних цієї церкви, яку очолювали високоосвічені ієрархи – митрополити Андрей Шептицький та Йосиф Сліпий. До речі, нехай російські шовіністи на чолі з Путіним і Гундяєвим порівняють освіту владик та священиків УГКЦ і освіту російських владик та попів, або ж рівень знання іноземних мов. Відразу ж ця скромна статистика покаже, хто тут "другосортний".

Зрештою, не західні українці, а московський сфінкс винуватий у знищенні мільйонів людей і у загарбанні чужих територій, як сьогодні підступно захоплений Крим. Концтабори ГУЛАГ – теж московське творіння.

Нині російський президент, щоб зберегти свій трон ще на кілька літ, вчинив агресію проти України, показуючи таким чином своє імперське нутро, ігноруючи думку всього цивілізованого світу. Хай воздається йому "за заслугами".

Ігор ФЕДИК.