Головна Політика У Буську фермери погрожують влаштувати друге Мукачеве

У Буську фермери погрожують влаштувати друге Мукачеве

1444

У п’ятницю, 31 липня, в сесійній залі Буської районної ради з ініціативи фермерських господарств в присутності голови РДА та голови райради відбулися збори, на яких фермери обговорювали свою проблему – захоплення земель маловідомими фірмами. Про це Гал-інфо розповів один із фермерів.

   За його словами, зокрема, йшлося про діяльність в районі фірми «Ротен». «Ця фірма на теренах району з’явилася десь минулого року. Її представники почали ходити по селах та агітувати селян віддавати їм свої паї. До одного з фермерів в с. Кутів прийшли невідомі люди, як назвалися представниками фірми «Ротен», і повідомили, що на території сільради є 180 га землі, з яких 120 га має бути їхніх. При цьому вони пропонують плату за оренду, яка є нереальною для фермерських господарств», – сказав він.
   Фермери зауважили, що фірми швидко і без проблем оформляють договори оренди, хоч для звичайних фермерів процедура є клопіткою.
«На зборах виступив і представник фірми «Ротен», який представився власником. На вигляд йому до 30 років. Він повідомив, що у розпорядженні його фірми вже є 25 тис. га землі. Він запевнив, що в село Кути, де зароджувався фермерський рух, фірма не буде втручатися.
   Тут слід розуміти, що фермер сам собі є і юристом, і бухгалтером, і трактористом. Натомість великих фірм є спеціальні служби, які цим усім займаються», – сказав фермер.
   Він наголосив, що наразі проводиться політику, яка просто вб`є місцевих фермерів.
  «Фермери вирішують багато соціальних проблем на селі. Усі дуже здружилися і об’єдналися у цьому конфлікті. Пролунала навіть думка силовими методами захищати свої права, якщо інакше добитися справедливості не вдасться. Владі потрібно розуміти, що може бути друге Мукачеве. Терпіти більше нема сил, адже бували вже випадки, коли без повідомлення фермера переорювали вночі його землю», – сказав він.

    Фермер також закликав людей, щоб ті були уважними, адже часто великі фірми укладають ними такі договори, відповідно до яких – після закінчення терміну оренди – люди начебто самі відчужують свої паї на користь орендаря і повернути їх майже неможливо. Жертвами таких "хитрих" договорів, як правило, стають літні люди.