Головна Культура На Львівщині відбулася проща до Маркіяна

На Львівщині відбулася проща до Маркіяна

Сьогодні, як і щороку, на Підлисецькій Білій горі зібрався люд, щоб вклонитися пам’яті Галицького Будителя. Сюди, у першу неділю серпня, на прощу до Маркіяна, до Хреста, який споруджений на честь сторічного ювілею від дня народження Маркіяна Шашкевича, йдуть люди, йдуть, щоб віддати шану українському символу незалежності України.

 Кажуть, що висота пам’ятника на Підлисецькій горі становить 25 метрів. Він символізує прагнення до сонця, правди, освіти, культури, прогресу. Біла гора стала другим українським Каневом, місцем традиційних народних прощ, куди щороку збираються люди, щоб почерпнути національної ідеї до подальшої співпраці в ім’я розбудови незалежності України. У радянські часи такі свята були заборонені, оскільки Маркіян Шашкевич був греко-католицьким священиком.

  Пам’ятний хрест не спроста встановили на Білій горі, адже саме цю містину любив молодий Шашкевич, і з якої, як на долоні, видно його не менш миле серцю Підлисся. Був в період в історії Золочівського району, коли до Маркіянового Хреста неможливо було доступити через кордони міліції, були навіть спроби його зруйнувати за допомогою тракторів, але не вдалося. Вистояв Хрест, як і вистояв український народ.

    Щороку бужчан сюди з під будівлі райдержадміністрації привозить автобус. І щороку людей все більше вирушає на прощу до Маркіяна. Вшанувати отця приїхали пластуни, депутати облради, священослужителі, освітяни, мешканці навколишніх сіл і районів, гості з Києва та з Польщі.

   Голова Буської РО ВО «Свобода» Богдан Гринишин на Підлисецьку гору завітав разом із депутатом обласної ради Володимиром Чехутом, заступником голови Буської РДА, «свободівкою» Наталією Сервило та громадською організацією «Яворина».

   «Нам потрібно не лише пам'ятати великих захисників національної ідеї як Маркіян Шашкевич, а й наслідувати їх», – сказав Богдан Гринишин, голова Буської РО ВО «Свобода».
    Відвідування Маркіянової гори дає змогу людині скеруватися на шлях національного та духовного відродження, пізнати красу природи, розібратися зі своїми думками. Це правда. Тут, на Білій горі, інакше думається й інакше оцінюються події сьогодення.

 /Буський медіа-портал/