Головна Політика Вогнеборці Львівщини нагадують: за спалення сухостою передбачена кримінальна відповідальність

Вогнеборці Львівщини нагадують: за спалення сухостою передбачена кримінальна відповідальність

За добу рятувальники області ліквідували 4 пожежі сухої трави. Перший випадок трапився близько 15:00 в селі Великі Грибовичі. Вогонь знищив суху траву окремими осередками площею 200 м2.

Цього ж дня надійшло повідомлення про пожежу в с. Милошевичі Львівського району на відкритій території. Вогнем знищено сміття на площі 50 м2 та суху траву на площі 400 м2. Ще одне повідомлення стосувалось пожежі в с. Ясениця Самбірського району на відкритій території. Там вогонь знищив суху траву та чагарник площею 300 м2.

На завершення робочого дня, рятувальники виїхали ще на один виклик в с. Гряда Червоноградського району, де вогнем знищено суху траву та чагарник окремими осередками на площі 500 м2.

Головне управління ДСНС України у Львівській області вкотре нагадує про ЗАБОРОНУ СПАЛЮВАННЯ СУХОСТОЮ. Відповідно до законодавства України, за такі дії передбачена відповідальність як адміністративна, так і кримінальна.

Підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу:

  • для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн;
  • для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн.

В умовах воєнного часу відповідальність за спалення сухостою збільшуватиметься. Адже умисний підпал з метою нанесення збитків можуть прирівнювати до диверсійної діяльності.