Головна Політика У селі Цеблові Белзької громади реставрують дерев’яну церкву Косми і Даміана

У селі Цеблові Белзької громади реставрують дерев’яну церкву Косми і Даміана

Дерев’яну церкву святих Косми і Даміана у селі Цеблів Белзької громади реставрують від 2019-го року. Цьогоріч на відновлення храму в межах обласної  програми «Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області» передбачено один мільйон гривень, з яких уже профінансовано 812 тисяч гривень.

Від 2019 року, за результатами тендеру, роботи на об’єкті виконує Підприємство об’єднання громадян «Центр Комплекс». Загальна сума, яка, відповідно до тендеру, потрібна для реставрації, — 6,8 мільйона гривень.

“У перший рік область профінансувала роботи на 2 мільйона гривень. 2020-го з обласної програми на реставрацію храму в Цеблові грошей передбачено не було. Цьогоріч реставрацію ми продовжили. Завершити можна було б наступного року, якщо вдасться закласти в програму не менше 3,6 мільйона гривень”, – пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Підтримує її і голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький.

“Ми за те, аби не розтягувати реставрацію храмів на роки, якщо технології дозволяють виконати всі роботи за рік-два. Що довше реставрують храм, то більше ризиків, що зростуть ціни і зміниться вартість робіт, не вистачить грошей, буде інша, як то кажуть, політична воля… Тому ці 3,6 мільйона для Цеблева закликаю депутатів Львівської обласної ради вже закладати у фінансування програми на наступний рік”, – каже голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Наразі підрядник зробив покриття піддашшя та замінив обшалювання між піддашшям та карнизом по всьому периметру церкви, крім входу. Днями завершать покривати ризницю і встановлять вікна.

Дерев’яна церква святих бесрібників Косми і Даміана в селі Цеблів, яка має унікальний старовинний український розпис і є пам’яткою архітектури національного значення, збудована у 1862 році. З 1946 року її парафія пішла у підпілля на понад 40 років, весь цей час приміщення храму використовували як колгоспну комору. Богослужіння у храмі відновили лише 1989 року.

 

У Цеблові реставрують дерев’яну церкву Косми і Даміана