Головна Політика У Львівській обласній раді стартували слухання цільових програм

У Львівській обласній раді стартували слухання цільових програм

Обласні цільові програми повинні розглядатися не просто з метою роздати усім гроші, а з точки зору – пріоритетності, актуальності потреби та погляду в завтрашній день.

Маємо вивчити стовідсоткову потребу по кожному напрямку і шукати можливі додаткові ресурси для їх вирішення.

Про це йшлося під час слухань проєктів обласних цільових програм за участі голови Львівської обласної ради Ірини Гримак, її заступників,  очільників профільних департаментів та голів комісій.

Сьогодні, 4 січня, було заслухано інформацію департаменту соціального захисту ЛОДА, який представив на розгляд комісії дві програми:  соціальної підтримки у Львівській області учасників АТО (ООС) та їхніх родин, бійців-добровольців АТО, а також родин Героїв Небесної Сотні та соціальної підтримки окремих категорій громадян Львівської області.

Програми, зокрема, передбачають одноразову адресну допомогу демобілізованим учасникам АТО та родинам загиблих,  виділення коштів на реабілітацію постраждалих у війні та тих, хто отримав інвалідність, оздоровлення та сімейний відпочинок сімей атовців, встановлення пам’ятних знаків загиблим  на фронті та Героям Небесної Сотні, адресну матеріальну допомога ветеранам УПА.

Також окремим напрямком є придбання за державною програмою житла для тих учасників АТО, які потребують покращення житлових умов.

Як зауважив голова комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук, комісія планує найближчим часом попрацювати із профільним департаментом, щоб зрозуміти, які станом на зараз є потреби громадян в напрямку їх соціального захисту.

«Ми не хочемо сьогодні говорити лише про те, що у нас є якась певна сума коштів, які потрібно розподілити між потребуючими. Відтак підхід до програм буде змінено: маємо вивчити стовідсоткову потребу по кожному напрямку і шукати можливі додаткові ресурси для вирішення таких проблем як житло для атовців, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, допомога та підтримка чорнобильців, людей з вадами зору та слуху, осіб з інвалідністю.

Необхідно приділити увагу до кожного з реєстрів, які є в департаменті, можливо ще раз їх переглянути та  звірити, щоб ми не упустили жодного мешканця області, який потребує нашої допомоги чи уваги», – зазначив Микола Іщук .

За його словами, окрема увага також буде приділена співпраці обласної влади з новими об’єднаними територіальними громадами.

«Маємо спільно обласна рада з облдержадміністрацією напрацювати алгоритм дій, з врахуванням платоспроможності кожної ОТГ, аби зрозуміти як відбуватиметься адміністрування на місцях питань медицини, освіти, соцзахисту, оскільки відтепер ОТГ стали окремими юридичними особами і розпорядниками коштів», – розповів він.