Головна Політика У Львові обговорили стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

У Львові обговорили стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей

1 лютого, перший заступник голови Львівської обласної ради Андрій Білоус взяв участь у Форумі «Деінституалізація 2018» в межах якого відбулася II Львівська обласна конференція «Разом для дітей».

Основною темою для обговорення стала – реформа системи  інституційного догляду та виховання дітей з метою зменшення відсотка перебування дітей в інтернатних закладах, натомість створення якісних умов проживання та виховання, максимально наближених до сімейних.

«Держава ухвалила національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017—2026 рр та вона запропонувала свою візію того, як відбуватиметься шлях «деінституалізації», – зазначив Андрій Білоус. – Завдання влади на місцях – зробити всі можливі кроки для успішного втілення реформи в регіоні, аби, насамперед діти, отримали краще життя та якісні послуги, було  розуміння того, що буде з тими людьми, які працюють у цій галузі, а також, яка доля очікує на приміщення, в яких розташовані інтернатні заклади.  Наголошу на тому, що в центрі цієї реформи мають бути насамперед інтереси дітей».

За словами Уповноваженого Президента України з прав дитини Миколи Кулеби, за терміном «деінституалізація» ховаються фундаментальні зміни системи інтернатів, в яких нині перебувають 106 тисяч дітей. При цьому 92% з них мають родину, і лише 8% дітей в інтернатах – сироти.

Відповідно до Національної стратегії, вже у 2026 році дітей в інституціях має бути менше 0,5% від загальної кількості (зараз – 1,5%). А ті діти, хто за різних причин все ж залишаться в інституціях, а не в сім’ях, житимуть у невеликих установах в умовах, максимально наближених до сімейних, – до 10 осіб в одному закладі.

У кожній громаді з’являться доступні і якісні послуги для сімей з дітьми. Буде існувати ринок цих якісних послуг, не менше 50% з яких будуть надавати професійні громадські організації.

Наразі триває перший етап реалізації стратегії. Кожен регіон має оцінити свою мережу інтернатних закладів, з’ясувати, які діти до них потрапляють та чому, які є соціальні послуги вже зараз. На наступному етапі кожен регіон буде готувати свій план реформування.