Головна Політика За кого готові голосувати українці у вересні

За кого готові голосувати українці у вересні

Центр соціальних та маркетингових досліджень «СОЦИС» провів загальнонаціональне соціологічне дослідження основних соціальних та електоральних орієнтацій населення України напередодні позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.

За результатами дослідження 74,5% опитаних виявили намір прийняти участь у виборах до Верховної Ради України, близько 10% ще не визначились зі своїм наміром взяти участь у голосуванні, а 15% – не планують голосувати взагалі.

На питання «За яку політичну силу Ви проголосуєте на дострокових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня цього року?» електоральні симпатії українців розподілилися наступним чином.

Блок П.Порошенка отримує 26,8% від усіх опитаних та 45,7% від тих, хто визначився з вибором та прийме участь у голосуванні. Радикальна Партія О.Ляшка набирає 8,1% та 13,7% – відповідно, Громадянська позиція А.Гриценка – 4,8 (8,1%), ВО «Батьківщина» (Ю.Тимошенко)- 4,7% (8,1%), Народний Фронт (А.Яценюк) – 3,3% (5,6%).

За останній час слід відмітити значне зростання електоральної підтримки Блоку П.Порошенка (+8,4%), часткове падіння рейтингу Радикальної Партії О.Ляшка (-4,8%), певну стабілізацію позицій Громадянської позиції (+0,6%), відносне падіння показників ВО «Батьківщина» (-2,1%). Всі інші коливання показників політичних сил знаходяться в межах статистичної похибки і судити про певне зростання чи падіння, не є коректним.

Дослідження було проведене 5—10 вересня по всій території України (за виключенням АР Крим та частини Донбасу, де ведуться військові дії) методом особистого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Метод відбору респондентів – квотна вибірка (за ознаками вік та стать).

Загалом було опитано 2800 респондентів у віці від 18 років і старше, вибірка репрезентативна загалом для України за показниками віку, статі, розміром населеного пункту та поділом на регіони.