Головна АТО Бущина допомагає бійцям АТО

Бущина допомагає бійцям АТО

Поки у зоні АТО оголошено крихке перемир'я (правда, лише на папері і в односторонньому порядку, бо й далі гинуть захисники України), у короткотривалі відпустки по ротації повертаються додому наші мужні земляки. Навіть у колі сім'ї і друзів їм важко згадувати пережите на сході, із болем у серці схиляють друзів їм важко згадувати пережите на сході, і з болем у серці голови перед пам'яттю загиблих побратимів та дякують Богу за те, що залишились живі, адже смерть багатьом із них вже дихала у спину. І уникнути її допомогло не лише везіння, але й міцна броня, якою забезпечили через ГО "Майдан Буського району".

У приміщенні районної ради, яка тісно співпрацює з цією громадською організацією, чи не щодня можна зустріти учасників АТО, котрі прибули у відпустку, їхніх батьків та рідних. Одні приходять з проханням допомогти необхідними для війська речами, інші – подякувати за постійну підтримку. Днями завітав сюди і бущанин Михайло, якого разом з товаришами – бійцями 80 аеро-мобільної бригади повітряно-десантних військ ЗСУ – нещодавно зустрічала надбужанська громада. Приніс зі собою й пластину бронежилета, в якій застряг осколок, – аби підтвердити його надійність. Нагадаємо, що не так давно професійні військові тиловики переконували представників громади, зокрема сільських голів та волонтерів, купувати набагато дорожчі бронежилети, мовляв, вони якісніші, міцніші. Виявляється, що й захист вартістю три тисячі нічим не гірший – він також рятує життя, у чому переконались буські вояки Михайло і Тарас (на знімку вгорі), коли смертельний метал летів їм у спини.Сьогодні, враховуючи поради наших солдатів, "Майдан" закуповує бронежилети у Києві, які повністю відповідають 5 класу захисту (згідно з ДСТУ В 41032002). Окрім цього, волонтери намагаються забезпечити військових усім необхідним – добротною формою, взуттям, наколінниками, термо-білизною, спальниками, каріматами, шоломами та іншим спорядженням. "Найбільше бракує сьогодні кевларових касок, теплого одягу і спальних мішків", – зазначають в громадській організації, яка взяла на себе нелегку ношу – від збору коштів на потреби АТО до передачі усіх необхідних речей кожному з наших солдатів на схід.

Навіть ті люди, які нещодавно оселились на теренах Бущини, вже відчули підтримку майда-нівців. Як от сім'я з Херсонщини, котрій через утиски і переслідування довелось залишити домівку в Новій Каховці. Придбали будиночок у Верблянах. Сьогодні в ньому проживає мати, невістка і молодший син, а старший – член націоналістичної організації "Тризуб " ім.С.Бан-дери, став на захист Вітчизни, вступивши в Добровольчий Український Корпус (ДУК) "Правого Сектору". Днями Георгій, позивний "Друг Каховка" (на знімку внизу) приїхав у нову верблянську домівку та разом з мамою завітав до районної ради та громадських активістів "Майдану".

Прийшов, насамперед, познайомитись з людьми, які не лише багато роблять для підтримки армії, але й допомагають його сім'ї. Заодно й попросив деяких вкрай потрібних речей для їхньої медсестри з Донеччини. Про себе розповідав мало, хіба що як важко довелось патріотично налаштованому юнакові у рідному місті серед пасивних та русифікованих мешканців. Був активним учасником Революції Гідності і не приховував своїх переконань. Нестерпно стало тоді, коли від погроз "правоохоронці" перейшли до реальних дій. Ось тоді й вирішив – час захищати і змінювати свою країну.

Про усіх своїх бойових побратимів Георгій розповідає з особливою гордістю, медсестру ж називає справжньою героїнею – відважною і безстрашною. Каже, що навіть коли свищуть кулі, намагаються вберегти її і захистити. Тому з Буська у зону АТО молодий чоловік повіз броне-жилет, сумку, ремінь, штурмовий рюкзак, флягу для води, пристрій для підігріву їжі, одяг, карімат та мобільний телефон на дві сім-карти. Аби у Георгія був добрий зв'язок із рідними, що залишаються на новій батьківщині – у Бущині.

Ірина ГАЄВСЬКА