Тут надають психологічну, гуманітарно-фінансову та медичну допомогу.
За тиждень у офісах Координаційного центру при Львівській ОВА надали понад 900 послуг. Так, у співпраці з міжнародними партнерами та громадськими організаціями вдалось надати 278 послуг, також впродовж тижня отримали 358 нових звернень. Психологи МФ Охорони здоров’я та навколишнього середовища «Регіон Карпат» NEEKA надали 631 послугу.
«У співвідношенні ВПО до жителів громади, які звертаються у Координаційний центр при Львівській ОВА, маємо 70/30.
70% звернень надходять від ВПО, 30% – звернення людей з громад, серед них – родини військових, люди літнього віку, люди з інвалідністю.
Найчастіші запити це: інформація про психологічну допомогу, можливість отримати цільову гуманітарну допомогу, звернення щодо роз’яснення про пільги, медична допомога та супровід.
Важливим залишається питання працевлаштування для людей працездатного віку та зайнятості людей старшого віку.
Дякуємо за невтомну працю менеджерам, психологам та партнерам Координаційного центру», – зазначила керівниця Координаційного центру Галина Бордун.
З 2 по 9 вересня на Львівщину прибули понад 200 евакуйованих людей. Цілодобову допомогу на вокзалі надає Медико-психологічна допомога. Найбільш затребуваною допомогою є супровід, інформаційна допомога, психологічні консультації та поселення людей старшого віку та людей з інвалідністю.
Аналітику забезпечує Громадська організація «Птаха України».
Українцям з прифронтових громад допомогу у нашій області надає БФ «Друзі Святого Егідія» Спільнота Святого Егідія (Львів) через «Медико-психологічну допомогу» на вокзалі, а також у своєму волонтерському центрі, що на вул. Коперника, 9.
Медичну допомогу у Червоноградському районі цього тижня надавали мобільні бригади БФ «Карітас Львів УГКЦ», БФ «Карітас-Сокаль». Також у Червоноградському районі фахівці БФ «Première Urgence Internationale Ukraine» провели заняття на актуальну тему «Шахрайство під виглядом соціальної допомоги».
Гуманітарну допомогу надавала Самбірська районна організація Товариства Червоного Хреста України, засоби гігієни для людей літнього віку – Український Червоний Хрест Львівської області.
Правову допомогу щодо майнових питань та пільг і допомоги різним категоріям надавали: БФ «Право на захист», БО «Данська рада у справах біженців», БФ «Норвезька рада у справах біженців».
Психологічну підтримку у громаді забезпечили: БФ «Людина в біді», БФ «Рокада» Львів. А також психологи у координаційних центрах за підтримки БФ «Міжнародний медичний корпус», психологи БО «Мальтійська служба допомоги», «Регіон Карпат» NEEKA та ГО Центр «Жіночі перспективи», чиї психологи працювали з дітьми та підлітками.
У Яворівському районі фахівці БФ«Карітас-Львів» надавали психосоціальну підтримку у МТП «Шкло».
З нових послуг, які пропонують партнери, – послуги фахівців – дефектологів та логопедів (робота з дітьми, підлітками, дорослими) для корекції мовлення.
Крім цього, кожного дня надають консультації та психологічну допомогу психологи координаційних офісів від організації «Міжнародний Медичний Корпус» (International Medical Corps). Організація «Міжнародний Медичний Корпус» є стратегічним партнером, який допомагає надавати допомогу в координаційних офісах Львівщини.
Також в районах надають допомогу психологи, які працюють в межах проєкту у Львівській області і реалізуються у співпраці з дитячим фондом ООН (UNICEF) і Регіон Карпат NEEKA Ukraine за підтримки народу Японії.
Організація HelpAge Ukraine – Представництво HelpAge International в Україні є партнером проекту Громадська організація «Птаха України», а саме проекту «Соціальна послуга підтримки людей старшого віку та людей з інвалідністю на території Львівщини».
Нагадаємо, з ініціативи начальника Львівської ОВА Максима Козицького офіси координаційного центру працюють у кожному районі Львівщини, керівник – Галина Бордун.
Анкета для отримання допомоги в Координаційному центрі при Львівській ОВА.
Більше інформації на карті Координаційних центрів.
Усі посилання Координаційного центру при Львівській ОВА.
1684 – цілодобова гаряча лінія для Львівщини.
032 2596031 – гаряча лінія для абонентів, які перебувають в інших областях України.
0 (68) 003 40 14 – гаряча лінія «Медико-психологічної допомоги».
Електронна адреса: medpsysocial.aid@gmail.com.