Головна Політика Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод взяв участь у Конгресі місцевих...

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод взяв участь у Конгресі місцевих регіональних влад

Тригодинна робоча зустріч президента України Володимира Зеленського, представників виконавчої та місцевої влади від найвищого, державного рівня до рівня громад відбулася у змішаному форматі: наживо в Івано-Франківську та онлайн. Учасники Конгресу місцевих регіональних влад при президентові України обговорили три головні теми: енергетичну безпеку та захист енергетичної інфраструктури від можливих обстрілів ворога, процес переговорів щодо отримання гарантій безпеки та конкретні кроки щодо вступу до НАТО і ЄС, а також пріоритети витрат бюджетних коштів державного і місцевого рівня в часі війни.

“Маємо бути свідомі того, що російські терористи спробують продовжити атаки проти української енергетики, проти нормального життя людей. Але наша незламність має перемогти”, – зазначив глава держави Володимир Зеленський.

Щодо пріоритетів розподілу коштів державного та місцевих бюджетів, однозначно, найпершим є допомога війську та фінансування безпекових питань. Наступними пріоритетними напрямами президент назвав утримання, захист та відновлення енергетичної інфраструктури, головні соціальні гарантії для військових та всіх жителів громад. Зокрема такі, як освіта та медицина.

“Під час конгресу ми також заслухали та обговорили конкретні заходи міністерств та Уряду щодо підготовки до опалювального сезону, нового навчального року та підтримки підприємництва. Радий був почути під час зустрічі, що Львівщина залишається прикладом для інших областей. Зокрема, у напрямі сприяння бізнесу: з обласного бюджету ми вже третій рік дофінансовуємо до нуля відсотків  “доступні кредити 5-7-9%”. Також нагадаю, що Львівська обласна рада на крайній сесії виділила додаткові 40 мільйонів гривень для закупівлі безпілотників для військових і в межах програми “Безпечна Львівщина” скерувала кошти для протиповітряної оборони та правоохоронців. Загалом від початку року з обласного бюджету на потреби ЗСУ ми передбачили вже понад 270 мільйонів гривень. Думаю, ця цифра ще зростатиме”, – зазначає Юрій Холод.

До учасників Конгресу онлайн звернулися також міжнародні партнери. У підтримці українців запевнили президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Матьє Морі, заступник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт та Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі. Усі вони пообіцяли, що також працюватимуть над швидким постачанням обладнання, яке допоможе стабілізувати українську енергосистему.