Головна Коротко У Клініці матері та дитини Університетської лікарні врятували маму та передчасно народжену...

У Клініці матері та дитини Університетської лікарні врятували маму та передчасно народжену доньку

У Клініці матері та дитини Університетської лікарні врятували маму та передчасно народжену доньку

У Клініці матері та дитини Університетської лікарні медики провели екстрене оперативне втручання та врятували життя 38-річній пацієнтці Олені Аранській і її передчасно народженій доньці. У жінки на 32-му тижні вагітності діагностували передчасне відшарування понад 50% плаценти, що супроводжувалося масивною кровотечею.

Олена Аранська, переселенка з Костянтинівки Донецької області, була терміново госпіталізована з сильною матковою кровотечею. Ще вдома вона втратила близько 450 мл крові, а під час огляду в приймальному відділенні крововтрата збільшилася ще приблизно на 250 мл. Після обстеження лікарі підтвердили одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності — значне передчасне відшарування плаценти.

Пацієнтку негайно обстежили, провели консиліум і доставили в операційну. За словами медиків, вирішальною була кожна хвилина. Командна робота фахівців та екстрений кесарів розтин дали змогу одночасно зупинити небезпечний стан у матері та врятувати дитину.

Під час операції народилася дівчинка Мілана вагою 1800 грамів. Через недоношеність і незрілість легень новонароджена потребувала інтенсивної терапії: їй ввели екзогенний сурфактант, забезпечили дихальну підтримку та комплексне лікування у відділенні неонатології.

За інформацією лікарки-неонатологині Вікторії Бідюк, уже протягом першого тижня стан дитини вдалося стабілізувати, після чого Мілана перебувала разом із мамою до моменту виписки. На час виписки дівчинка важила 2615 грамів, самостійно дихала та добре набирала вагу.

Попри критичний стан і значну крововтрату, фахівцям Клініки матері та дитини вдалося не лише врятувати життя матері та немовляти, а й зберегти жінці матку та репродуктивну функцію. Медики підкреслюють, що цього результату досягли завдяки швидкій діагностиці, злагодженій роботі команди та своєчасному оперативному втручанню.

Сьогодні Олена та її донька Мілана вже вдома. Жінка публічно подякувала всім лікарям за професіоналізм і турботу, завдяки яким змогла обійняти свою дитину після складних пологів.