У лікарні “Охматдит” за одну ніч було травмовано 25 дітей, з яких 8 отримали черепно-мозкові травми. Операції тривали до 4 ранку.
Більшість травм стали наслідком падінь з електроскутерів, самокатів, мотоциклів та інших засобів пересування, які діти використовують без належного контролю дорослих. Лікарі виконали ряд складних оперативних втручань, зокрема:
- дитина 12 років — закритий черезвиростковий перелом плечової кістки, проведено вправлення перелому, металоостеосинтез спицями Кіршнера;
- дитина 6 років — закритий черезвиростковий перелом плечової кістки, проведено вправлення перелому, металоостеосинтез спицями Кіршнера;
- дитина 12 років — закритий багатоуламковий відкритий перелом правого стегна, забруднена рана стегна, проведено первинний дебридмент рани та накладення скелетного витягу;
- дитина 14 років — політравма: переломи стегна, шийки стегнової кістки та плеча зі значним зміщенням, множинні рани та садна.
Операція з репозиції та фіксації переломів тривала до 4 години ранку. Через етичні причини лікарня не публікує фото травмованих дітей.
Керівник відділення нейроортопедії, травматології та реабілітації дітей лікарні Охматдит Олександр Корольков зазначив: «Ми щодня боремося за те, щоб діти після таких травм могли знову ходити, рухатися і жити повноцінно. Але значної частини цих випадків можна було б уникнути завдяки відповідальності дорослих та дотриманню елементарних правил безпеки».
Шановні батьки, не залишайте дітей без контролю. Захисне спорядження, дотримання правил безпеки та відповідальність дорослих можуть врятувати здоров’я і життя дітей.






