Головна Сільське господарство Що згорить, то не зігниє?

Що згорить, то не зігниє?

31 січня часопис "Воля народу" опублікував статтю "Собі вершки, вам – корінці або Тополя на наші голови", в якій йшлося, що ПП "Канц-Лідер" з Волині, зрізавши заражені омелою тополі обабіч траси Київ-Чоп на відрізку дороги від Верблян до Буська, залишило не тільки купи сміття, а й дві тополі біля автобусної зупинки Вербляни, одну з яких до половини надрізали. Ще невідомо, чи не стала б вона причиною якої трагедії, адже могла не тільки пошкодити автозупинку, спричинити аварійну ситуацію на дорозі, а й забрати людські життя. На щастя, цього не трапи­лось.

Після того, як втрутились газета, районна рада і РДА, ПП "Канц-Лідер" від­ре­агувало на запит голови райдержадмі­ністрації Володимира Сая і в першій декаді лютого тополі зрізали (вранці 20 лютого їх вже й забрали). Правда, у тій же від­повіді на запит зазначено, що "ПП "Канц-Лідер" частково ви­конало роботи, однак через не­сприятливі погодні умови на вказаній ділянці не зачистило територію від пору­боч­них решток і залишок дере­вини, проте зобов'язалось вико­нати це до 1 березня цього року".

 Зачищати територію почали відразу після сесії райради, на якій йшлося про цю проблему. Правда, не в такий спосіб, як де­путатам по­відомив голова РДА. В.Сай за­значив, що купи гілляк пере­робить "Олнова". Але, їдучи на роботу у п'ятницю, 15 лютого, на Стрітення, заступник голови райради Б.Гринишин побачив, що купи сміття просто спалюють. Зупинившись і поспіл­ку­вавшись у телефонному ре­жимі з представ­никами волин­ської фірми, він повідомив, що підприємство найняло місцевих чоловіків спа­лити сміття. І ті, нехтуючи люд­ськими і Божими законами, ро­били свою чорну справу на велике релігійне свято.

А стосовно СП "Олнова", то її керівник Андрій Сервило за­значив, що перероблять сміття, якщо його привезуть на подвір'я підприємства. Чи то доставити нікому, чи живемо за принципом: що згорить, то не зігниє?

Лариса ГАРАСИМІВ.

Знімки автора

P.S. Коли верстався номер, нам повідомили, що ввечері у середу біля Верблян знову спалювали купи хмизу.