Головна Духовне Сезон крилатих купідончиків відкрито!

Сезон крилатих купідончиків відкрито!

"Любов – то, може, єдина справжня квітка, дарована людині Богом", – писав Василь Стус своєму синові у листі. Ці слова є ніби девізом довгоочікуваного Дня закоханих. Вони додають у почуття трішки невинності, ніжності й радості.

14 лютого романтична частина світу знову одягне костюм душевних привітань і драматичних зізнань, серця-листівки «малюватимуть» яскраві усмішки на обличчях людей, звідусіль лунатимуть пропозиції вірності й турботи. Усе це ніби створює особливу обгортку для сірих буднів. Життя немов заставляє зупинитися на мить і перевірити на міцність свої почуття. Ставши цілко­витим атеїстом, просто неможливо пові­рити у казку, яка, безумовно, існує. А діяти слід всупереч жорстким законам, які обмежують душевні потреби у доброті та  коханні.

Так і чинив Валентин, визнаний святим через свої діяння. Він обіймав весь Всесвіт своєю глибокомірною душею. Історія Покровителя всіх закоханих така давня, тому й хотів би я нагадати про людину, яка вірила до останнього у свої сили і в такий спосіб передала іскорку життя ближнім.

Валентин – це уособлення храму Любові. Він багато послужив закоханим: реанімував розбиті серця, допомагав зберегти стосунки тим, які через свою нео­бачність могли втратити любов. Крім того,  відчайдушний церковнослужитель, не помічаючи, що над його головою нависає  дамоклів меч, і далі продовжував таємно одружувати  армійців римської святої землі. Якось, попавши під варту імператора, Валентин став перед загрозою страти, але в останні години життя відправив листа до сліпої дівчини, яка так кохала його. Щирі слова вчинили диво: коли вона зронила сльозу на згорточок пергаменту, та знову відкрила очі. "Валентинка" дійшла до нас від того часу і означає зізнання у чистоті почуттів. А казку формує сама глибокодумність, яка дарує радість ближньому.

Хочу, щоб ця історія таємного кохання дійшла до кожного із нас. Думаю, що слова не втратили ще своїх чудодійних властивостей, а особливо, коли вони такі, як у дитинстві – правдиві й трішечки наївні. Тому не витрачайте чудові слова у нещирих намірах, потіште у День закоханих  свою любов добротою і надіями на майбутнє.

Маю зараз чудову нагоду побажати закоханим і подружнім парам злагоди, терпіння і  любові. Частіше всміхайтеся один одному і наслідуйте Валентинове кохання.

Віталій КУДИРКО,

смт.Красне