Головна Економіка З 1 січня введено податок на нерухоме майно

З 1 січня введено податок на нерухоме майно

Платниками податку на нерухомість є фізичні та юридичні особи – власники об'єктів житлової нерухомості, в тому числі і нерезиденти.

Сума податку визначається шляхом множення ставки податку на базу оподаткування. Базою оподаткування цим податком є житлова площа об'єкта житлової нерухомості. За наявності у платника податку кількох таких об'єктів така база визначається окремо за кожним з них.

Ставки податку  встановлено міською, селищними та  сільськими радами за 1 м2 житлового приміщення 

– для квартир площею до 240 м2 і житлових будинків площею до 500 м2 – 1% розміру МЗП, встановленої на 1 січня податкового року;

– для квартир площею понад 240 м2 і житлових будинків площею понад 500 м2 – 2,7% мінімальної заробітної плати на 1 січня податкового року.

Головною особливістю нарахування податку для фізичних осіб є пільга, яка застосовується тільки один раз за звітний період (рік) і тільки до одного об'єкта за вибором платника податку. База оподаткування об'єкта житлової нерухомості, що перебуває у власності фізичної особи – платника податку, зменшується:

а) для квартири – на 120 м2;

б) для житлового будинку – на 250 м2.

Для фізичних осіб податок нараховують органи ДПС на підставі даних, отриманих з Держреєстру речових прав на майно. Податок необхідно сплатити впродовж 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення ДПС фізичній особі.

Юридичні особи розраховують податок самостійно за станом на 1 січня кожного року. Про суми нарахованого податку  подають декларацію в органи ДПС за місцезнаходженням об'єкта житлової нерухомості до 1 лютого. Якщо ж такий об'єкт є новоствореним, то декларацію треба подати впродовж місяця з дня виникнення права власності на нього.

Нарахований податок необхідно  сплачувати щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

ДПІ у Буському районі