Головна Сільське господарство Де багате пасовище, там рентабельне тваринництво

Де багате пасовище, там рентабельне тваринництво

Нещодавно представники активних громад Львівщини – учасники Проекту «Підвищення конкурентоспроможності молочного сектору в Україні від Львівської аграрної  дорадчої служби» поділились результатами своєї діяльності і висловили побажання й надалі співпрацювати з Проектом, який фінансує Канадська агенція міжнародного розвитку (СІDA) .

Менеджер проекту СІDA Алан Стюарт та спеціаліст з питань сільського господарства Давид Джонсон відзначили високу ефективність та своєчасність реалізації проекту в регіоні, зокрема щодо його підтримки дрібних та середніх господарств – виробників молока, а також сільських громад. Учасники зустрічі зійшлись на думці продовжити роботу у наступні роки,  запланувавши, що ЛОДА з Львівською аграрною дорадчою службою та канадська агенція сприятимуть розвитку кооперативів, нових родинних молочних ферм та інших напрямків у тваринництві.
 
Сподіваються на подальшу співпрацю і купченці. Вони зацікавлені у міні-переробному заводі на своїй території, аби пастеризоване і упаковане молоко можна було  постачати у школи, лікарні і садочки.
 
Нагадаємо, що у Бущині саме купченці  за сприяння Львівської аграрної дорадчої служби створили культурне пасовище. Селяни відразу  ж відчули перевагу випасання худоби на обгородженій території. Відтак корови споживають лише поживні трави, їх надої побільшали, ніж зазвичай. Помітно зросло стадо – якщо раніше тут випасалось 36 корів, то нині аж 56. Натомість в іншій череді, яку  випасають на звичайному пасовищі, з 42 корів залишилось лише 12. 
 
Зацікавились молочним тваринництвом й молоді сімї, для яких ця справа стала ще й додатковим заробітком. Задоволені купченці й кормами на зиму, які їм допомагають косити і тюкувати. 
 
А вже цьогоріч на шлях кооперації за сприяння канадійців стали й мешканці с.Побужани. Вони "окультурили" місце для випасання худоби, бо пересвідчились, що добрий господар повинен  в першу чергу "годувати" пасовище. Люди сподіваються і на прибуток в реалізації молока.
 
Ірина КОРЧИНСЬКА