Головна Сільське господарство Грант на закладку нового саду отримало ще одне господарство Львівщини

Грант на закладку нового саду отримало ще одне господарство Львівщини

Загальна сума грантової підтримки для садівників Львівщини з часу дії програми складає близько 74 мільйони гривень.

Перелік отримувачів грантової підтримки на створення і розвиток садівництва і ягідництва за програмою «єРобота» у Львівській області доповнився ще одним суб’єктом, якому погодили грантову підтримку в сумі понад 2 млн. грн на закладання нових насаджень яблуні і груші на площі 5,16 га. Загальна сума грантової підтримки для садівників Львівщини з часу дії програми складає близько 74 мільйони гривень.

Від початку дії програми впродовж 2022-2024 років на закладання нових площ інтенсивних садів і ягідників грантову підтримку погодили 16 суб’єктам підприємництва в сумі 73,9 млн гривень, з яких кошти в сумі 70,9 млн. грн (96% від погодженої суми) отримали 15 суб’єктів. В загальній сумі наданих грантів по Україні частка Львівщини складає 10%, у сумі виплачених грантів – 11,5%.

«Львівщина у п’ятірці областей з грантової програми «Свій Сад», утримуючи третю сходинку за площами закладання садів, четверту – за сумою виплаченої та п’яту – за сумою погодженої грантової підтримки. За підтримки грантових коштів вже висадили 256 га нових інтенсивних садів і ягідників», – коментує директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Загалом площі нових багаторічних насаджень за грантовими проектами складатимуть 261,8 га, що становить 11 % від загальної площі нових насаджень по Україні. З даної площі насаджень 49,2% (128,9 га) займатимуть горіхоплідні культури (фундук і волоський горіх), 39,4% (103,1 га) – ягідні культури (лохина, малина, суниця), решта 11,4 % (29,8 га) – кісточкові культури (яблуня і груша).

Нагадаємо, грантову підтримку на створення нових площ багаторічних культур за програмою «єРобота» на умовах співфінансування можуть отримати малі і середні суб’єкти підприємництва галузі садівництва і ягідництва при започаткуванні та/або розширенні власного бізнесу. Заявник власними або кредитними коштами має профінансувати не менше 30% вартості проекту, друга частина  вартості проєкту фінансується грантовими коштами у розмірі до 70 %, але не більше 10 млн гривень. Обов’язковою умовою при отриманні гранту є працевлаштування відповідної кількості працівників в залежності від площі та видів насаджень.

Отримувач може отримати гранти для висадки нових насаджень на площі від 1 до 25 гектарів за наявності розробленого проєкту саду на відповідну культуру. Коштами гранту можна оплатити будь-які витрати, які пов’язані з погодженим проектом висадки насаджень (закупівля саджанців, обладнання, систем поливу, добрив, тощо).

Ознайомитись з умовами  та вимогами отримання гранту можна на сайті Мінагрополітики за посиланням:  http://surl.li/gifhs