Головна Сільське господарство Історія успіху: кошти обласного бюджету на Львівщині сприяють покращенню генетики маточного поголів’я...

Історія успіху: кошти обласного бюджету на Львівщині сприяють покращенню генетики маточного поголів’я корів

Львівщина єдина з областей, в умовах воєнного часу, яка фінансово підтримала виробників галузі тваринництва коштами обласного бюджету.

Аби стабілізувати спад поголів’я ВРХ та розвивати галузь скотарства у суб’єктів мікро- та малого аграрного бізнесу, фінансову підтримку надавали у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності. Кошти передбачені в межах Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області.

Одним з учасників програми та прикладом інтенсивного розвитку виробництва стало ТзОВ «Бабусин Збанок» Самбірського району.

За півтора року виробничої діяльності у галузі молочного скотарства господарство досягло певних позитивних результатів. Наприклад, поголів’я  ВРХ наростили з нуля до 96 голів, в тому числі 29 корів.

Середня продуктивність корів-первісток по стаду складає близько 7500 кг молока, оскільки первістки походять від високопродуктивних корів. Кормову базу для годівлі поголів’я господарство забезпечує на основі вирощування кормових культур на площі 96 га с/г угідь та закупівлі кормів  зернової групи.

«Виробництво у тваринництві розпочали у 2021 році, придбавши у племінних господарствах області 29 голів племінних нетелів української чорно-рябої молочної породи. І вже у поточному році сформували маточне стадо корів, за утримання яких отримали дотацію в сумі 72,5 тис. грн. за програмою підтримки з обласного бюджету. Оскільки у поточному році запланували  закупівлю другої партії нетелів, отримані дотаційні кошти стали часткою у сумі придбання 35 голів племінних нетелів для поповнення маточного стада», – коментує Василь Ханас, керівник господарства.

В найближчій перспективі господарство планує розвинути потужності виробництва з поголів’ям  до 300 корів дійного стада та виробляти щоденно 6-8 тонн молока.

Зі слів керівника, у 2022 році господарство розпочало проєкт будівництва модульного цеху з переробки 10 тонн молока на добу та виробництва сиру власної торгової марки.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку ОВА у поточному році за Комплексною програмою  підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області фінансову підтримку в сумі 7,5 млн. грн отримали 109 суб’єктів господарювання галузі скотарства у вигляді дотації за утримання 3000 корів усіх напрямів продуктивності.

На 2023 рік з метою нарощення поголів’я корів у господарствах усіх організаційно-правових форм шляхом відтворення та стимулювання закупівлі племінних або високорепродуктивних корів в межах затвердженої Комплексної програми для підтримки виробників галузі тваринництва передбачили дотацію за приріст поголів’я  корів.