Головна Сільське господарство На Львівщині відзначили День фермера

На Львівщині відзначили День фермера

Із нагоди Дня фермера 16 червня на Львівщини організували освітньо-інформаційний захід для працівників фермерської галузі. Відвідали урочистості депутати Львівської обласної ради Микола Іщук і Володимир Хархаліс.

«Цей захід – чергове нагадування про важливість кожного українського фермера. Бо поки воїни тримають бойовий фронт, аграрії тримають тил, підтримуючи економіку країни та продовольчу безпеку держави. Разом до перемоги! Слава Україні!», – сказав у вітальному слові Володимир Хархаліс.

Начальник Регіонального відділення Фонду державного майна України по Львівській, Закарпатській та Волинській областях, депутат Львівської обласної ради Микола Іщук розповів про можливості від Фонду держмайна для аграрного бізнесу, зокрема про пільги та знижки в умовах воєнного стану.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман провела презентацію на тему: «Аграрний сектор Львівщини в умовах воєнного стану».

«Процес трансформації селянських господарств в сімейні фермерські господарства з року в рік набирає обертів. Минулого року на Львівщині створили 64 фермерські господарства та 43 сімейні фермерські господарства. За 4 місяці цього року створили 30 господарств. Фермерський рух в області представляє понад 900 фермерських господарств, в тому числі 127 сімейних фермерських господарств. За кількістю сімейних ферм Львівщина є лідером серед регіонів України.

Особливістю фермерства Львівщини є його багатогалузевість – від м’ясо-молочного тваринництва до птахівництва, вівчарства, козівництва. У фермерських господарствах утримують 7,2 тис. голів великої рогатої худоби, що становить 48% всього поголів’я, яке утримується у сільськогосподарських підприємствах.

З року в рік Львівщина є лідером серед областей України, які спрямовують з місцевого бюджету найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв. Загалом у 2023 році на підтримку сільського господарства області спрямували  34,4 млн грн з обласного бюджету та 2,1 млн грн з бюджету громад. Цьогоріч з метою підтримки розвитку галузі скотарства з обласного бюджету скерували 9 млн грн як дотацію за приріст поголів’я корів», – розповіла Тетяна Гетьман.

У межах заходу учасникам презентували мінівиставку техніки для проведення сільськогосподарської діяльності: трактори, дрон для оприскування полів тощо, а найкращий фермерів відзначити нагородами.