Головна Спорт Гімнастка зі Львівщини Марія Височанська пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети...

Гімнастка зі Львівщини Марія Височанська пронесла олімпійський вогонь у перший день естафети у Франції

Українка отримала таку можливість у статусі капітанки команди спортсменів з країн ЄС.

Естафету Олімпійського вогню розпочали 9 травня у Марселі. Дату обрали не випадково – у День Європи. Вогонь почергово несли 27 спортсменів збірної ЄС – відповідно до кількості країн-членів Європейського Союзу. Україна стала 28 учасницею церемонії.

Марія Височанська є фіналісткою Олімпійських ігор в Токіо-2020. Вона – бронзова призерка чемпіонату світу, чемпіонка та призерка чемпіонату Європи у групових вправах, майстриня спорту України. Атлетка виступає за збірну України з 2016 року, а з 2021 є капітанкою національної збірної команди з художньої гімнастики у групових вправах.

«Марія Височанська свій шлях у спорті розпочинала саме на Львівщині. Вона –  вихованка Ірини Рудої (тренерка-викладачка у КДЮСШ ім. Дмитра Сидорука, доцентка кафедри гімнастики ЛДУФК ім. І. Боберського). Близько п’яти років спортсменка на змаганнях представляє Київ», – зазначає керівник управління молоді та спорту Львівської обласної військової адміністрації Роман Хім’як.

Додамо, що батько Марії Височанської – український «кіборг», директор львівського обласного комунального «Будинку воїна» Олег Височанський. З початку повномасштабного вторгнення росії в Україну він повернувся до лав армії.

До речі, ще однією вихованкою Ірини Рудої є Христина Погранична, яка також стала фіналісткою Олімпійських Ігор у Токіо. Христина є героїнею проєкту обласного управління молоді та спорту «На межі» – циклу фільмів про учасників Олімпіади 2020 року зі Львівщини. Серію з Пограничною можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/d_zFkIWR69M?si=Zn0xnnvzX7m4sXWp