Головна Спорт Перемагає сила духу

Перемагає сила духу

Нещодавно на базі спорткомплексу Національного університету "Львівська політехніка" проходили відбіркові змагання серед відділень Фонду соціального страхування в рамках першої Всеукраїнської спартакіади "Сила духу" серед інвалідів праці Львівщини. У спортивному дійстві взяла участь і команда Буського району, яку представляли Андрій Хвостяк (Сторонибаби), Руслан Марціняк (Полоничі) та Сергій Курій (Буськ).

Змагання  проходили у  шести видах спорту – армспорт, бомбаскет, дартс, настільний теніс, шахи та шашки. Відзначимо, що наші земляки гідно змагалися у 5 видах, а в двох із них перемогли. Андрій Хвостяк привіз додому два кубки з бомбаскету (кидання м'яча у баскетбольне кільце) та армспорту (боротьба на руках) та бажання позмагатись і в наступному році.

"Коли людина має обмежені можливості, вона передусім занепадає  духом, – розповідає директор Буського відділення Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Сергій Кріль. – Отож спартакіада, організатором якої є управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві у Львівській області, спрямована на реабілітацію та інтеграцію таких людей у суспільство. І це дуже важливо, адже в першу чергу вони зіштовхуються  з проблемами психологічного характеру. Часто інвалід мириться з долею, аби не заважати рідним, не створювати зайвого клопоту, веде усамітнений спосіб життя. А спартакіада покликана вивести людину зі стану внутрішнього дискомфорту і допомогти їй розгледіти щось важливе, що вона, можливо, випустила з поля зору.

Ми усі не раз пересвідчувались, що зі складного становища важко виходити й здоровій людині, не говорячи вже про травмованих. Тому для цієї категорії людей вкрай необхідні велика сила духу, підтримка, розуміння та тверде переконання, що вони потрібні".

Окрім  спортивної перемоги нашого земляка Андрія Хвостяка,  Буський Фонд нещодавно відзначив ще одну подію – 13-річчя з дня утворення. "Під страховим захистом відділення Фонду перебуває більше 8 тисяч працюючих в районі, на обліку знаходяться 63 потерпілих та членів їх сімей. За 9 місяців цього року з бюджету Фонду потерпілим та членам їх сімей виплачено щомісячних страхових виплат близько 400 тис. грн, що на 100 тисяч більше, ніж за відповідний період минулого року. З 1 березня було здійснено перерахунок щомісячних страхових виплат на 14,9 %, в результаті чого середній розмір страхових виплат склав 709 гривень, – каже Сергій Кріль і продовжує: – Грошові виплати – не єдина допомога Фонду. Він також надає потерпілим на виробництві цілий комплекс послуг з медичної та соціальної реабілітації. За даний період лікарськими засобами та виробами медичного призначення були забезпечені двоє потерпілих на суму понад 1 тисячу гривень та один  – технічними (протезно-ортопедичними виробами) на 2,4 тис. грн. Інваліди трудового каліцтва забезпечуються санаторно-курортним лікуванням в кращих закладах України. Всі послуги, відповідно до рекомендованого профілю лікування, входять до вартості путівки, яка складається з лікування, харчування та проживання потерпілого. В цьому році два інваліди трудового каліцтва отримали путівки на 24 тисячі гривень".

Інна ПАЛАМАР