Головна Свято Свято людської душі

Свято людської душі

Переволочна традиційно відзначає свої уродини в день Покрови Пресвятої Богородиці. Цьогорічне святкування запам'ятається усім сельчанам, як торжество великого здобутку: побудови нової церкви, адже після святкової літургії о.Степан Собків освятив Хрести, які встановили на куполі. Усі переволочненці з тремтінням у серці чекали цієї події, бо пам'ятають яке нещастя тут сталося два роки тому: згоріла стара дерев'яна церква.

"Нехай Добро і Віра не покидають тебе. Напиши їх на таблиці серця". Ці слова із Біблії о.Степан адресує усім благодійникам і церковним громадам сіл та селищ Чаниж,  Стовпин, Топорів, Заводське, Гумниська, Боложинів, Тур'я, Гутиська, Соколівка, Грабина, Баймаки, Брахівка, Кути, Олесько, Йосипівка, Ожидів, Буськ, Сторонибаби, Красне, Новосілки, Лісок, Закомар'я, Чішки, Яблунівка, Соколя, а також голові Буської РДА В.Саю, голові Буської районної ради В.Замрозу, директору ТзОВ "Лімітед" В.Шигді, директору ПП "Галвет" В.Сисуну, директору ДЛГП "Галсільліс" І. Гаркоті, колишньому директору "Буський лісгосп" Я.Максиму та всім, хто долучився і вніс свою частку в побудову цього храму.

Голова церковного комітету Михайло Логін зазначив, що за два з половиною роки завдяки старанню о.Степана громада села здійснила величезну роботу. І хоча будівля ще в риштуванні, кожний перебуває у стані святковості власного Духа, бо вніс свою дещицю у спорудження церкви. У вітальних словах сільського голови Василя Колещука відчувається велика гордість за  громаду рідного села. В очах сельчан уже погас смуток і розквітла надія і віра у те, що скоро з Божою поміччю ми увійдемо у новий храм.

Також виступили на дійстві директор школи Н.Ушкало, директор НД Н.Боднарчук, краєзнавець М.Степанюк. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих вояків УПА. Слова вдячності та шани дарували колишнім зв'язковим УПА, членам Спілки політв'язнів України Марії Андрусяк і Ганні Беднарчук. Закінчилося свято концертом. Переливаючись у відблисках сонячного проміння, освячений Хрест засіяв у сузір'ї церков Жовківської єпархії УГКЦ. Своєю піднебесною величчю і святістю Хрест утверджує найвищу істину: свято Христової Віри у людській душі.

Любов Гудзь, с.Переволочна