Головна Спорт З Етапу Кубка світу повернувся фехтувальник Антон Дацко

З Етапу Кубка світу повернувся фехтувальник Антон Дацко

Нещодавно надбужанський фехтувальник, срібний призер Параолімпійських ігор у Лондоні Антон Дацко повернувся з італійського міста Лонато, де проходив Етап Кубка світу. Йому передували змаги у канадському Монреалі. Про це та тридцятирічний ювілей від дня народження, який нещодавно відсвяткував Антон, –  далі у матеріалі.

У Канаді здобув золото і бронзу

Побувати у країні Кленового Листка Антон мріяв давно, – не просто позмагатись із суперни­ками (це сталось ще у 2007 році), а відвідати її чудові місця. І цьогоріч його мрія здійснилась. У поїздку через океан він виру­шив разом зі своїм другом Анд­рієм Демчуком зі Львова, у якого в Канаді проживає родина. Тож хлопці виїхали заздалегідь, – у них до змагів вистачило часу і на адаптацію, і на екскурсії. Змаган­ня – Гран пріЕтапа Кубка світу – відбувались з 26 по 28 квітня у Монреалі за участю французів, іта­лійців, поляків, греків, амери­канців, аргентинців, бразильців, гонконгців, – суперників виста­чало. Україну представляло ли­ше двійко спортсменів, – хлопці їхали своїм коштом.

Антону до­велось змагатись зі спор­товцем з Гонконгу, а у фіналі – з бразильцем. До речі, з ним Антон зустрічається не вперше, і завжди перемагає. Удача усміхнулась на­шо­му спорт­смену і цього разу, – у зма­гах на рапірі Антон здобув золо­то. Про­те брак тренувального до­свіду перешкодив завоювати пер­ше місце у змагах на шаблі, – за вихід у фінал він поступився італій­цю Алессіо Сарі і посів ІІІ місце.

До змагань за два тижні ук­раїнці встигли побувати в Оттаві, в канадському парламенті, храмі святого Йосифа, провінції Квебек та інших чудових місцях.

Великдень – у Євпаторії, ювілей – в Італії

Після змагів у Канаді Антон Дацко, не заїжджаючи додому, прибув на навчально-трену­вальний збір у Євпаторії. Це були перші тренування після пара­олімпійських ігор, тож тривали довше, ніж зазвичай. Тут наш спортовець і зустрів Великдень, а вже тридцятиріччя від дня народження святкував в італій­ському Лонато. До свого ювілею, 24 травня, він зробив чудовий подарунок, здобувши золото у змагах на рапірі. А через день, 26 травня, поповнив колекцію золотих медалей, виборовши І місце і в змагах на шаблі. Зазна­чу, що на цей раз Антон покра­щив ми­нуло­річні результати на подіб­них змаганнях. У Лонато для на­шого фехтувальника була ще одна приємна новина – його визнали найкращим спортовцем за 2012 рік у змагах на рапірі і вручили Кубок світу. Таку наго­ро­ду Антон отримує не вперше – у 2011 році його визнано найкра­щим у змагах на шаблі.

Україну в Італії представляло 8 спортсменів. Додому вони по­вернулись з чотирма медалями, дві з яких (золото) виборов наш Антон, срібло – в одесита Вадима Цедрика, і бронза – в Наталі Морквич зі Львова. Попереду – знову тренувальні збори в Євпа­торії і Етап Кубка світу у Варшаві, який пройде на початку липня. Повернувшись з Італії на рідні терени, Антон дав інтерв’ю львів­ським телевізійникам, які поба­жали йому отримати стільки на­город, скільки має років. А наго­род у нього уже понад 50!

Тридцять колосків на ювілейному короваї

До перемоaжного приїзду Ан­тона Дацка додому підготувалась і Бущина. За сприяння депутата Бу­ської районної ради Ігоря Іваськіва виготовлено і встанов­лено на площі Звитяги банер з фото­графією над­бужанського фехту­вальника. А через два дні
у ра­йонному Народ­ному домі пра­ців­ники культури пишним коро­ваєм із тридцятьма пше­нич­ними колос­ками вітали ювіляра .

З роси й води, на щастя, на здоров’я, на многії і благії літа!

Лариса  ГАРАСИМІВ