Головна Свято А діти їм віддячують любов’ю

А діти їм віддячують любов’ю

Вже стало доброю традицією у другу неділю травня відзначати День матері – Матері-Берегині, духовної опори роду людського. У цей весняний день ми вшановуємо материнське начало всього сущого. Адже, попри всі негаразди, сучасна жінка є гостинною, щедрою, вдячною, знає ціну справжніх людських почуттів, є заступницею і порадницею, люблячою і мудрою господинею, Берегинею, яка завжди піклуватиметься про рід людський. Минулого тижня в районному Народному домі матусь вітали влада, учні та педагоги Буської музичної школи, зразкові хореографічні колективи "Арніка" (кер.А.Діяк) та "Нові зірки" (на знімку зліва, кер.М.Зеленська). Музичні дарунки у виконанні дітей – данина материнській любові, невсипущій турботі, їхнім натрудженим рукам і красі. Найтепліші, найщиріші, найпалкіші слова линули для них.

На території району  живе майже 500 багатодітних матерів. 426 жінкам заслужено присвоєно почесне звання "Мати-героїня". У Надбужжі проживає 70 жінок, які мають по 6 дітей, 17– по 7, 9 – по 8, 5 – по 9 і стільки ж – по 10. А ось 11 дітей народила Леся Яківна Шевчук з Топорова, 12 – Степанія Петрівна Лехів з Тур'я, 13 – Галина Іванівна Кметь з Топорова і Мирослава Іванівна Тухай з Задвір'я.

Того дня на святі також вітали чотирнадцять ма­терів-героїнь з Крас­ного і Кізлова, Журатина, Ріпнова і Нового Милятина. Голова Буської РДА Воло­димир Сай (на знімку справа) вру­чив їм почесні відзнаки, квіти та солодощі. За сумлінну, жертовну працю та до­стойне вихо­ван­ня дітей – майбутнього української нації подякою відзначили матерів – Вален­тину Грабар – заступ­ника голов­ного лі­каря з педіатрії, аку­шерства та гінекології Буської ЦРЛ; Лілію Мигаль – педагога Андріївської школи; Надію Хом'якевич – матір чотирьох дітей; Лю­бов Прийму – листоношу відділення Крас­ненського поштового зв'язку, Ма­рію Вороновську – при­ватного підприємця.

Дорослішають діти і благослов­ляють їх матері вишиваним рушником на самостійну дорогу. Та де б їх доля не закинула, для матері дитина завжди залишається дитиною і в 10 років, в 30 чи в 50.

Велику і незбагненну силу має ма­те­ринська молитва за дітей. Вона – особлива. Бо кожна мати пов'язана зі своєю дитиною будь-якого віку міц­ними невидимими нитками. Мате­ринська молитва здатна творити справжні дива. Матері, вірячи у силу цілющої молитви, просять у Господа захисту та особливо опіки для своїх дітей, щоб відвернути від них гріхи та спокуси, благають здоров'я, сильної віри, великої любові до Бога, до людей, до рідного краю. А діти їм віддячують любов'ю.