Головна Свято Моя країна – свята Україна

Моя країна – свята Україна

Минулої п'ятниці у районному Народному домі відбулися урочиста академія та концерт  Бущина відзначила 23 річницю незалежності України. Цьогоріч свято затьмарене подіями на сході нашої держави, які ще більше згуртували українців. Тому з непідробленим хвилюючим піднесенням виконуємо наш Славень (на знімку зліва).

У вітальному слові голова Буської РДА Богдан Гринишин процитував митрополита Андрея Шептицького, який у свій час сказав: "Ясно, що Рідна Хата (а саме так митрополит називав УкраїнУ) не повстане, що не буде українського моноліту, коли українцісамостійники не зможуть, усупереч усім різницям, які їх ділять, завести поміж собою якнайбільшу єдність". Нам потрібна сьогодні єдність: єдність думок і дій, єдина, Щира любов до єдиної України. На нас сьогодні покладається обов'язок збереження та культивування національних символів, традицій, історії та ідентичності. І тут мова йде, перш за все, про опір тотальній інформаційній війні, яку проти України розгорнула Росія. Війні, після якої, за задумом Кремля, українці мають відмовитись від своєї Мови, Історії, Віри, Національних Героїв та й, зрештою, від своєї Держави.

Це не просте протистояння. Адже ворог має потужну, з мільярдними ресурсами, інформаційну машину. Машину, яка перемелює мізки і спотворює реальність, робить з людей бездумних зомбі, які вірять не власним очам, а придуманим кремлівськими політтехнологами брехливим схемам. Тому сьогодні,як ніколи, мусимо знайти силу і мудрість бути єдиними, не розмінюватись на містечкові чвари, і разом перемагати. Перемагати в ім'я тих, хто відійшов у вічність Небесною сотнею, хто загинув, виборюючи незалежність і єдність держави, у пеклі війни на сході України,  їх вшанували хвилиною мовчання.

Наш обов'язок перед пам'яттю про них  побудувати нову Україну, вигнати з рідної землі тих нелюдів, що поварварськи вдерлися у наш дім і встановлюють свої хижацькі порядки. Ми ж відстоюємо свої будинки, свою землю, повноправними господарями якої є, то ж перемога має бути за нами. І, як сказав глава УГКЦ Блаженніший Святослав: "Не потрібно піддаватися залякуванню. Бо, як каже Святе письмо, де є страх, там нема любові. Потрібно любити свою землю, своїх дітей, рідних та близьких, щоб з любові до них жити, навчатися, працювати, будувати свою державу. Потрібно, щоб країна вже і тепер жила. Це і буде нашою перемогою".

Уже традиційно у день народження держави нагороджують відзнаками почесних громадян Буського району. Цьогоріч депутати на серпневій сесії прийняли рішення присвоїти це високе звання Героїні Небесної сотні Ользі Бурій (посмертно); медичній сестрі Марії Матвіїв, чия відвага і жертовність вразила світ; благодійнику вихідцю з Боложинова, президенту АТ фірми "Галбуд" Олексію Луціву. Почесну грамоту від голови ЛОДА отримав депутат Буської районної ради, член обласної Спілки політв'язнів України Сергій Бондаренко, який вже наступного дня вирушив на захист України.

У патріотичному концерті взяли участь талановиті мистецькі колективи: Народний хоровий колектив "Освітяни" та однойменний чоловічий вокальний ансамбль (кер. Іван Закревський), Народний вокальний гурт "Куди йдеш" (кер. о.Ярослав Лозовий), солістка ського районного сектору ГУ ДМС Ігор Чиж вручили паспорти тим, кому напередодні Дня Незалежності виповнилось 16 Лілії Москві з Полонич, Святославу Гулаю з Олесь Олена Сусул, Народний ансамбль пісні та музики "Перевесло" (кер.Євген Гнатюк), Народний духовий оркестр (кер. Михайло Ковальчук, дир. Юрій Томків).

Лариса ГАРАСИМІВ