Головна Свято На День міста у Дрогобичі виступали татарські та перуанські музиканти. Фото.

На День міста у Дрогобичі виступали татарські та перуанські музиканти. Фото.

Сьогодні, 21 вересня, о 15.00 на площі Дрогобича відбулося урочисте віче з нагоди 924-річчя Дрогобича.З великої сцени до дрогобичан з благословенням звернувся владика Григорій (Комар) (УГКЦ) та о. Михайло Бачинський (УАЦКП) – повідомляє Zik.

Відтак слово взяв в. о. міського голови, секретар міської ради Тарас Метик. Він побудував свій виступ на поєднанні історії із сучасністю. Зокрема, згадав про дрогобичан-подвижників національного руху Зенона Коссака, Андрія Мельника, Дмитра Грицая, які сьогодні своїм героїчним чином надихають  до боротьби українське лицарство, що тримає оборону східного кордону України.

З привітанням перед дрогобичанами виступив архієпископ УПЦ  КП владика Яків, який вручив бійцям АТО нагороди від патріарха Філарета.

Дійства на площі  орієнтовані на різний вік і смак. Справа від входу до Ратуші справжній вуличний концерт зібрало тріо перуанців, що на уродини Дрогобичу дарують свою автентичну музику. Біля пам’ятника Юрія Дрогобича демонструють свою приналежність до дрогобицької громади переселенці з Криму.

Для них немає свята без плову, то ж цією коронною стравою національної кухні вони пригощають усіх охочих. А український колорит просто на кожному кроці впадає в око і дарує піднесення душі. Люди кружляють навколо Ратуші оглядаючи виставку-ярмарок продуктів бджолярства, народних промислів і виробів.

До самісінького вечора у місті по хвилинах розписана насичена концертна програма. Зокрема, сьогодні на сцені рідного міста ще заспіває виконавець Тарас Курчик, передбачений виступ дуету «Ярослав-На», Романа Скорпіона, музичного гурту «Бориславські батяри».

Фото – Zik