Головна Свято Громада села Переволочна урочисто відзначила свято Покрови Пресвятої Богородиці

Громада села Переволочна урочисто відзначила свято Покрови Пресвятої Богородиці

 День села – 518 років від першої письмової згадки та 70-річчя створення Української Повстанської Армії.

 
Разом з громадою села священик о.Юрій відправив Божественну Літургію, посвячену Покрові Пресвятої Богородиці. Після чого спільною ходою перейшли до пам’ятної фігури Покрови, де о.Юрій відслужив молебень, опісля виголосив проповідь, в якій наголосив, що кожний християнин повинен вшановувати Пречисту Діву своїми добрими вчинками, щиро молитись, а вона завжди вислухає і допоможе нам в наших потребах, покриє своїм омофором.
 
Дійство продовжилось святковим концертом в Народному домі. У виконанні сільського народного фольклорного колективу (художній керівник Ольга Мисак) велично прозвучав гімн ОУН "Зродились ми великої години", повстанські пісні «Українська Повстанська Армія», "Йшли селом партизани", "Прощався стрілець", "Хлопці з лісу". Тріо в складі І.Лаголи, І.Андрусяк, З.Вариводи виконали пісню "У лісі темному", Н.Боднарчук і В.Завалій – пісню "Мамині яблуні", вокальна група школярів – "Пісню про козаків". Дует у складі Вікторії Степанюк, Андріани Гудзь (молодші класи) виконав пісню "Добрий день, матусю Україно". 
 
Про передумови утворення УПА, героїчну боротьбу вояків УПА із загонами НКВС на наших теренах розповів Михайло Степанюк, який виконав пісню "Віє вітер по долині, лежить повстанець на могилі".
 
Присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять односельчан – вояків УПА і підпільників, які віддали своє життя в боротьбі з комунобільшовицькими поневолювачами за волю рідного краю, за незалежність України. Вони не вмерли, бо і сьогодні живуть у народній пам’яті.
 
Ведуча дійства, директор Народного дому  Надія Боднарчук від імені присутніх сердечно привітала колишніх  підпільниць, зв’язкових відділів УПА Марію Андрусяк, Ганну Боднарчук і побажала їм міцного здоров’я, добра, родинного тепла, щасливого довголіття.
 
До всіх присутніх звернувся сільський голова Василь Колещук, який привітав односельчан з святом Покрови Пресвятої Богородиці, з Днем села. Завершився святковий концерт спільним виконанням всіх присутніх пісні "Де згода у сімействі". Останнім акордом свята стали народні гуляння.
 
Михайло   СТЕПАНЮК.