Головна Свято Заради інтересів громади

Заради інтересів громади

Завтра представники органів місцевого самоврядування відзначатимуть своє професійне свято. А ми напередодні завітали в Олеську селищну раду, де головою ось уже третій рік Анатолій Триндюк. Пропрацювавши довгий час у Боложинівській школі вчителем географії, біології, історії і права, вірячи у свої сили, що зможе зробити добрі справи для своєї громади, у 2010 році він балотується на голову селищної ради. Це було його другою спробою і, як виявилось, вдалою. 

Він хоче змін на краще

З такою метою Анатолій Триндюк прийшов у селищну раду. І зі своїми однодумцями почав вирішувати проблемні питання господарки селища. А їх, як виявилось, достатньо. Прогнилий водопровід, ями на дорогах, купи сміття тощо. Ще у 2011 році почали капітальний ремонт водопроводу (він побудований ще у 60 роках минулого століття), старі залізні труби замінили на практичніші – пластикові. Звісно ж, коштів на весь водогін (а це майже 9 кілометрів) не було, то й ремонтували його поступово. Але зима внесла свої корективи. Найбільшим випробуванням не тільки для людей, а й для підземних комунікацій стали лютневі морози минулої зими. Проблеми з подачею води відчули мешканці селища – через низький тиск у мережі вода не доходила на верхні поверхи помешкань. Були й пошкодження в системі, – через складні погодні умови їх не відразу змогли знайти.
 
Та коли розпочали, то й робили уже на совість. 
 
Після заміни нових труб відразу ремонтували й дорогу. Звичайно, всього зробити не вдалось, проблема одвічна – брак коштів. Розпочали ремонт вулиць Валової й Івана  Франка, Передмістя і Покрови, чекає свого часу 
і вул.Б.Хмельницького, кошти на це надходили здебільшого з обласного бюджету.
 
Центральні вулиці  Олеська тепер освітлені, частину зробив його попередник, решту вулиць освітлювали уже за головування Анатолія Триндюка. У планах освітити й інші вулиці.
 
Допоможе фонд?
 
У районі стартує проект Українського фонду соціальних інвестицій, за яким левову частку коштів (70 %) виділятиме фонд, решту (30 %) – з місцевого бюджету, громади, спонсорів. Завдяки такій програмі олещани сподіваються завершити ремонт водопроводу (поки що відремонтовано лише одну дев’яту частину), перекрити школу і замінити в ній двері, а також завершити реконструкцію дитячого садка (більше 150 тисяч гривень уже для цього знайшлось).
 
На балансі ще й народні доми…
 
Селищна рада опікується не тільки дитсадком, а й трьома народними домами – у Цикові, Теребежах та Олеську. Критичний стан у Теребежівському закладі культури, він потребує капітального ремонту – і дах, і стіни, і підлога (особливо концертний зал). А от народні доми Цикова і Олеська на свої потреби виграли 5 тисяч гривень, взявши участь у конкурсі "Найкращі НД в сільській місцевості", де посіли ІІІ місце.
 
… і музей "Олещина"
 
Він почав створюватися за каденції попереднього голови Володимира Жолновича, – це, так би мовити, його дітище. Розпочали реконструкцію приміщення старої аптеки, де мало б розміститись сім експозиційних кімнат, проте коштів спонсорів і громади не вистачило. І хоч цьогоріч уже планували музей відкрити, до завершення робіт ще досить далеко.
 
За чисте довкілля?
 
Ще одне болюче питання для селищного голови. У минулому році селищна рада стала переможцем щорічного обласного конкурсу "Екологічно чистий населений пункт", за що отримала 50 тис.гривень. За них закупили сміттєбаки. Перші місяці, коли за вивіз сміття сплачувала селищна рада, всім  було вигідно. Як тільки місцева казна спорожніла і було вирішено, щоб за вивіз сміття платили більше трьох гривень (за одного члена сім’ї), виявилось, що є такі, які взагалі не мають сміття (щось спалюють, щось закопують у землю). У людей його немає, а баки чомусь повні, довкола них також повно сміття. Мабуть, воно, немов гриби після дощу, повилазило із землі. Востаннє вивезти сміття допомогли місцеві фермери Євген Підвальний та Зеновій Кішай. Раз його немає, то й сміттєбаки не потрібні – їх забрала комунальна служба. Зате тепер селищний голова бідкається, що сміття почнуть викидати в лісопосадки. Дивно, чому таку гарну ініціативу не підтримали завжди патріотичні олещани? Чи причина банальніша – три гривні?
Команда однодумців
 
В особі селищних депутатів має її олеський голова. Вони підтримують та ініціюють реалізацію важливих соціальних питань. Молоді та енергійні обранці працюють не на словах, а на ділі. Об’єднавшись з "Просвітою", з ліцеїстами, прибирають на кладовищі, біля місцевих храмів. Підтримку селищний голова має і від приватних підприємців, ніколи не відмовляє у допомозі депутат районної ради Євген Підвальний. Отож, з такою командою можна звершити будь-які справи. "Було б дуже добре, якби наші добрі задуми не спотикались об фінансові бар’єри", – підсумовує нашу зустріч Олеський селищний голова. Він сподівається, що запрацюють в Олеську підприємства (одне з них – казахська фірма з пошиття спецодягу уже працює) і наповнюватиметься місцева казна. І буде їхня селищна рада самодостатня (поки що вони дотаційні), і впораються вони з будь-якими проблемами.
 
Лариса  ГАРАСИМІВ