Головна Освіта У молодих – багато планів

У молодих – багато планів

 Цього навчального року оновився парламент учнівського самоврядування. І вже новий склад обрав собі президента. Ним став десятикласник з Буської другої Іван Тхорик. На найближчому засіданні прийняли рішення щодо тих справ, які разом зі своїми шкільними організаціями планують провести.

 – До свята Миколая, – розповідає президент учнівства району Іван Тхорик, – у кожній школі проведемо аукціон, на якому учні продаватимуть вироби, виготовлені власноруч. За зібрані кошти купимо подарунки дітям-сиротам та дітям з особливими потребами.
 
Спілкуюсь з іншими членами учнівського самоврядування. Альбіна Антонишин із Задвір’я вишила бісером образок, Ігор Драгущик з Андріївки на аукціон виставить дерев’яну рамку, дівчатка з Побужан – дерев’яну різьблену тарілку для фруктів. А покупцями будуть самі ж учні, вчителі, батьки, будь-хто, хто завітає того дня у навчальний заклад.
 
– Кожен з нас долучиться до цієї акції «Допоможи ближньому», – приєднується до розмови заступник президента, учениця  Буської першої Ірина Якимів. – Але це не перша наша акція. До Дня пам’яті жертв голодомору шкільні колективи облаштовували територію біля пам’ятників та символічних могил, зокрема у Буську старшокласники нашої та Буської гімназії прибирали на міському цвинтарі. Окрім уже здійснених акцій, члени парламенту планують провести творчий фестиваль "Юні таланти", а також фотоконкурс "Різдвяні фантазії".
 
Нещодавно мені довелось побувати на одному із засідань парламенту. Обговорювали, якою має бути емблема парламенту. Кожна школа запропонувала свій варіант, а то й кілька. На них – книги, сова – як символ мудрості, бузьки – символ нашого краю тощо. Сподобався вислів на емблемі Буської другої: "Самі вирішили, самі зробили, самі відповідаємо". Учнівський парламент вибрав за свою символіку емблему Красненської першої. На ній – школа, учні, книга, шкільний дзвінок, а вгорі – лелека.
 
Лариса  ГАРАСИМІВ