Головна Свято З любови до рідного воскресне наша доля

З любови до рідного воскресне наша доля

Недільної днини в Ожидівському Народному домі відбулася урочистість, присвячена 202 річниці від дня народження Будителя Галицької землі, українського поета і просвітителя о.Маркіяна Шашкевича, яку з учнями місцевої школи підготувала директор сільського НД Марія Коза (акомпаніатор Ігор Гарасимів).

У залі були представлені картини, створені сільським художником Богданом Нестером, які є в експозиції меморіального музею-садиби о.Маркіяна Шашкевича в селі Підлисся. На них – краєвиди села та Підлисецької гори Білої; Хрест на ній; «колодязь студененький», від якого могутній дуб черпає сили; портрет Маркіяна Шашкевича. Поряд  ще  один портрет – о.Володимира Кальби, – одного з організаторів спорудження до 100-річчя від дня народження о.Маркіяна Хреста на Підлиській горі. Він створений мистцем нещодавно і невдовзі також поповнить експозицію музею-садиби. Присутні могли побачити і роботу мешканця Підлисся Бориса Юськіва – вирізьблений з дерева Хрест, а також вишитий портрет Маркіяна Шашкевича (робота мешканки Ожидова Марії Олійник).

Святковий захід розпочався зі сценки, дія якої відбувається влітку 1823 року у Підлиссі, коли маленькому Маркіяну виповнилось 12 років. Його роль зіграв Богдан Комаринський. Приїхавши на канікули з навчання із Золочева додому, він зустрічається зі своїми друзями – Грицем (Богдан Березяк), Андрієм (Андрій Топорівський), Михасем (Орест Крокіс), Ганнусею та Оксаною (Марічка та Оксана Дрозди), заслухався піснею "Летіла зозуля", яку виконала Вікторія Лапанюк. Роздумує про рідну мову: «Мова рідна й пісня дзвінка – це найдорожчі скарби наші. Не тільки гору, але всю рідну землю, людей і все своє рідне треба любити, бо в ріднім тім усім давня наша слава. З любови до рідного воскресне наша доля!»

В урочистості взяли участь Ірина та Роман Козаки, Олена Король, Вікторія Гапчин, Юлія Саміло, Юлія Янович, Настя Москва. Вони оповідали про навчання Маркіяна у Львівській духовній семінарії, про його священицтво в Гумниськах, Нестаничах та Новосілках, історію встановлення Хреста на Підлиській горі у 1911 році. У виконанні самодіяльних аматорів сцени звучали Маркіянові вірші та пісні про нього.

Лариса ГАРАСИМІВ