Головна Свято У Буську відбувся святковий концерт з нагоди Дня Конституції України

У Буську відбувся святковий концерт з нагоди Дня Конституції України

Сімнадцятий день народження Основного Закону України – Конституції – відзначили минулого тижня. З цієї нагоди напередодні у районному Народному домі відбулася урочиста академія і святковий концерт.

Виступаючи на урочистості, заступник голови Буської районної ради Михайло Гаєвський зазначив, що "джерелом права будь-якої держави є Конституція. Але якщо права людини обмежуються чи порушуються, а сьогоднішня Україна у цьому випереджає інші держави, то, по суті, уже не має значення, як розвивається агропромисловий комплекс чи наскільки високі показники дефіциту державного бюджету".

Чому і сьогодні піднімаються питання про мову, соціальний захист населення? Чому у людей немає надії на краще життя, адже все це гарантовано Основним Законом України? Що маємо зараз? Як правляча влада, дотримуючись основних положень Конституції, дбає про нас? Чи стоїть гарант Конституції на захисті прав своїх громадян, мови та інших норм, передбачених Основним Законом? – запитує доповідач. Вдумайтесь у невтішні рядки письменника Андрія Любки: "В нашій ненормальній країні людина вже звиклася з постійним, щоденним і повсюдним приниженням всього, що має в собі корінь "україн-".

Можливо, над цим вартувало б задуматися. Адже ставимо у приклад іноземців, які починають ранок із підняття державного прапора, гімну своєї держави і принципово не розмовляють у своїй країні іноземними мовами, навіть якщо їх знають. Насправді чи не тут починаються патріотизм та глибока відверта гордість за свою Батьківщину.

"Всебічний розвиток культури, освіти, ефективне та доступне медичне обслуговування, правова і соціальна захищеність, політична та релігійна свобода – все це має по праву належати громадянам України. Потрібні час, віра і напружена праця, щоб конституційні засади увійшли в наше життя конкретними і зримими змінами. І День Конституції маємо сприймати як день затвердження наших прав і свобод", – впевнений він.

У святковому концерті взяли участь Народний хор працівників культури (кер. Григорій Возняк), Народний ансамбль пісні та музики "Зорецвіт", Народний гурт "Куди йдеш" (кер. о.Ярослав Лозовий), камерний ансамбль Буської дитячої музичної школи (кер. Ольга Керкало), інструментальне тріо у складі Роксолани Труш, Михайла Мисака та Катерини Лучкевич, солісти Тетяна Новак, Віктор Хом’якевич, Зразкова хореографічна студія "Арніка" (кер. Андрій Діяк), Зразковий ансамбль народного танцю "Нові зірки" (кер. Мар’яна Зеленська).

Лариса  ГАРАСИМІВ