Сьогодні, 2 серпня 2016 року, на плацу військової частини А0264 (колишній 300-й полк) відбулися урочистості з нагоди Дня високомобільних десантних військ. Близько 300 військових у блакитних беретах пройшли урочистим маршем. Свято розпочали хвилиною мовчання за загиблими десантниками – тими, хто «відлетів у небо…».
Військових зі святом привітав командир 3-го батальйонно-тактичної групи 80-го окремого аеромобільного полку підполковник Сергій Кротов: «У цей день я хочу привітати весь особовий склад високомобільних десантних військ, ветеранів ВДВ з цим справжнім чоловічим святом. Бажаю міцного здоров’я, сімейного благополуччя, злагоди в родинах і всього найкращого. Слава ВДВ!».
«Ви – гордість Збройних Сил України, уособлення мужності та патріотизму. Свої високі професійні якості ви проявили під час бойових завдань у східних регіонах України. І сьогодні, захисники України знаходяться на фронті, забезпечуючи мирне небо над нашими головами», – зазначив у своєму вітальному слові Голова Чернівецької ОДА Олександр Фищук.
Після теплих слів привітань кращих десантників відзначили грамотами, нагрудними знаками та нагородами.
Півсотні десантників завдяки волонтерській підтримці отримали відзнаки «За оборону Луганського аеропорту». Двом матерям загиблих буковинських «кіборгів» – матері Володимира Бузенка та матері Олександра Боднарюка вручили відзнаки «За оборону Донецького аеропорту». Таку ж відзнаку отримала і вдова загиблого «кіборга» з Кам’янець-Подільського Майя Лізвінська. На жаль, ці 3 нагороди вручили посмертно…
«Коли він потрапив туди, був такий день, що там було найстрашніше. Він був веселим, не боявся нічого. Казав, що хлопці повинні захищати свою родину, свою землю, тому треба йти вперед, щоби був мир на землі. Я вважаю, що мій син заслужив звання Герой України. Але я все одно чекаю свого сина і буду чекати. У нього 28 липня, у День Святого Володимира був День Народження, йому мало б виповнитися 28 років…», – каже мати загиблого «кіборга» Марія Бузенко.
Загиблого кіборга Валерія Лізвінського нагорода за «Оборону донецького аеропорту» знайшла аж через півтора року.
«6 січня 2015 року він приїхав на ту «славнозвісну» ротацію і до останньої секунди свого життя був в аеропорту. Він був заступником командира батальйону, прийшов з хлопцями в аеропорт, нікого там не лишив, не втік. Був поранений. Як був з ними – так і залишився з ними до останньої хвилинки свого життя… У мене був найкращий чоловік на світі, таких більше немає», – зі сльозами на очах згадує вдова Валерія Лізвінського Майя.
У час війни перед десантниками постали нові завдання та виклики. І вони завжди готові дати відсіч клятому ворогу.
«За цей час, за ці 2 роки дуже багато чого змінилося у десантних військах – підхід до військової служби, навчань, особового складу, виконання бойових завдань. Настрій у хлопців бойовий, ми завжди готові до виконання бойових завдань із захисту України», – каже командир 3-го батальйонно-тактичної групи 80-го окремого аеромобільного полку підполковник Сергій Кротов.
На завершення урочистостей співачка Марина Тимофійчук разом з усім особовим складом виконала гімн високомобільних десантних військ «Ніхто крім нас».
Сьогодні Президент України Петро Порошенко під час урочистостей в Житомирі озвучив страшну цифру – від початку війни на Сході України загинуло 415 десантників. Понад 2 тисячі десантників отримали державні нагороди, семеро з них визнані Героями України.
Галина Єреміца, Громадські новини Чернівці