Головна Свято У хвилини спільної радості

У хвилини спільної радості

У Куткорі на пагорбі височіє церква Преображення Господнього, яка першого вересня відзначила своє 180-річчя. Це ціла віха історії, за яку святиня пережила багато подій. Особливо страшними були дві світові війни і часи тоталітарного режиму.

Святкової днини розділити радість з мешканцями Куткора приїхали гості: синкл Сокальсько-Жовківської єпархії о.Степан Макар, декан Буського деканату о.Володимир Залуцький, священнослужителі о.Дмитро Цюпка, о.Степан Жукровський, о.Михайло Смолінський, о.Богдан Юрків, о.Ярослав Лозовий. А також о.Йосафат, ректор Семінарії отців Василіан разом із братами-семінаристами, які ще з п’ятниці проводили реколекції та науки, чування, а завершили в неділю, прикрасивши своїм співом Святу Літургію.

Гостей радо зустрічали парафіяни. Кожен хотів долучитися і пережити спільну молитву, радіючи і дякуючи Христу, у хвилини спільної радості. 1 вересня в храмі Преображення Господнього панувала особлива атмосфера. Велика кількість одягнутих в українські строї парафіян, жителів навколишніх сіл, гостей.

У своєму повсякденному житті ми не часто замислюємось над тим, чого прагне душа – хоча б на коротку мить зупинитись у шаленому темпі сьогодення, роздивитись довкола, оцінити свої вчинки, попросити пробачення у тих, кого образили, хто образив нас. І просто помолитися та подякувати Богу за все, що маємо і що будемо мати.

Святкування завершилося концертом з насиченою духовною програмою і щедрим частуванням. Вірю, що всі, хто побував у нашому храмі, захочуть повернутися сюди ще не раз…

о.Ігор Макар,
настоятель храму