Головна Звернення Терпець увірвався

Терпець увірвався

Відкритий лист голові Львівської ОДА В.Шемчуку, голові Львівської обласної ради П.Колодію, голові Служби автомобільних доріг у Львівській області М.Гнатіву.

Сталося те, що, очевидно, стається по всій Україні, – органи державної влади перестали реагувати на будь-які звернення, які стосуються ремонтів доріг. Не винятком і ситуація з ремонтом державної дороги загального користування в селищі Красне.

Хоча на початку, після звернення депутатів, постійних комісій, сходу громади селища, дорожні служби розпочали засипати ями при в'їзді в Красне зі сторони Буська, проте як розпочали, так і закінчили. І це після того, як Державне агентство автомобільних доріг України надало офіційну відповідь Буській районній раді від 16.08.2013 року №5344/3/5.2-6-853/05, де вказано, що Службі автомобільних доріг у Львівській області доручено терміново розпочати роботи на зазначених автомобільних дорогах.

З цього приводу уже жартують, що було доручено розпочати роботи, а не закінчити. Хоча було б так смішно, якби не було так сумно. Водії транспортних засобів і надалі, починаючи від мосту через залізничні колії в сторону сіл Балучин, Андріївка та м.Золочів, об'їжджають величезні ями, створюючи аварійно небезпечні ситуації. Хоча по факту і об'їжджати немає де. Весь трагізм ситуації полягає в тому, що усі ці дороги перебувають в державній власності і є в підпорядкуванні Служби автомобільних доріг у Львівській області та, відповідно, Державного агентства автомобільних доріг України, і фінансуються з державного бюджету. Проблема в тім, що уже немає раніше діючого оподаткування з транспортних засобів, 50% якого перераховувалось місцевим радам, а діє так званий податок з реалізації пального, який 100% іде  в державний бюджет, як кажуть, в Київ, а уже звідти кошти на дороги практично не повертаються.

На жаль, органи місцевого самоврядування на цей процес не мають жодного впливу, хоча з приводу цього приймаються десятки звернень як у відповідні державні структури, так і до перших осіб держави. Якщо раніше і обіцяли як-небудь, але засипати ці ями, то на даний час уже нічого не обіцяють. Влада просто цинічно ігнорує свій народ, а про гроші з пального ніхто не говорить.

Звісно, що терпець увірвався і громада Красного, враховуючи рішення сходу селища від 4 серпня 2013р., вирішила у вівторок, 17 вересня 2013 року, о 10 год. перекрити державну дорогу загального користування Т-18-06 на пішохідному переході біля залізничного переїзду та мосту через залізничні колії. Можливо, тоді хтось почує крик громади, оскільки усі інші цивілізовані методи уже вичерпані? Люди вимагають зустрічі з керівництвом Служби автомобільних доріг у Львівській області чи Львівської ОДА.

Богдан ГЛОВА,
депутат районної ради