Головна Свято Минулої неділі в Палаці культури відбувся І обласний фестиваль-конкурс духових оркестрів ім.Богдана...

Минулої неділі в Палаці культури відбувся І обласний фестиваль-конкурс духових оркестрів ім.Богдана Сапелюка

 Минулої неділі у Львові в Палаці культури ім.Гната Хоткевича відбувся І обласний фестиваль-конкурс духових оркестрів ім.Богдана Сапелюка. Участь у ньому взяло понад 15 колективів, які представляли музичні заклади Львова та районні народні доми.

 
Зазначу, що не кожен район може похвалитись духовим оркестром. А Буський – може. Створений при районному Народному домі у 1980 році, вже у 1990 йому  присвоїли звання "Народного". Його керівником є Михайло Ковальчук, а диригентом – Юрій Томків. 
 
Ось імена тих, хто своєю грою на музичних інструментах дарував львів’янам і гостям міста приємні хвилини спілкування з музикою: Михайло Ковальчук, Степан Цюпка – тромбон, Юрій Томків – кларнет, саксофон, Анатолій Гадзовський, Ярослав Килимник, Роксолана Труш – саксофон, Тарас Політило – кларнет, Іван Кіпран, Степан Чуба, Любомир П’ятниця – труба, Ігор Сахаревич, Степан Литвин – бас-Б, Григорій Курій – барабан великий, Володимир Бак – барабан малий, Микола Цюпка – флейта, Іван Ясниський, Ігор Михайлів – тенор, Роман Ладига – альт, Роман Чорний – баритон. Цей колектив є учасником багатьох дійств, які проводяться у районі.
 
Та повернімось до святкового заходу. Він розпочався біля пам’ятника Тарасу Шевченку, де зведений духовий колектив виконав декілька творів. Згодом урочистість продовжилась у концертному залі Палацу культури ім.Гната Хоткевича. Поціновувачів духового мистецтва зібралось чимало, – зал був переповнений. Як зазначила методист Буського відділу культури Ірина Калиновська, кожен колектив виконував по три твори, один з яких – Богдана Сапелюка. Виступ бузецьких духовиків сприйняли досить гарно, за кожен твір глядачі щедро нагороджували їх оплесками.
 
Насамкінець, користуючись нагодою, організатори поїздки духового оркестру на конкурс, методисти відділу культури та туризму Ірина Калиновська та Володимир Шеремета висловлюють подяку керівнику райво Богдану Глуховецькому та приватному підприємцю Петру Кахничу за допомогу.
 
Р.S. Як повідомила методист відділу культури і туризму Оксана Шквір, у жовтні драматичний гурток з Красного (кер. М.Глова) взяв участь у конкурсі драмколективів "Театральне Надбужжя", який проходив у Кам’янці-Бузькій. На суд глядачів і журі наші краяни винесли постановку п’єси С.Васильченка "На перші гулі", відтак нагороджені грамотою. Самі ж аматори драмгуртка та їх керівник висловлюють вдячність селищному голові Олегу Лотоцькому за сприяння у  поїздці.
 
Лариса ГАРАСИМІВ