Головна Свято У Львові відсвяткували 103 роки Пласту

У Львові відсвяткували 103 роки Пласту

«Не зломимо своїх присяг, веде нас гордо вольний стяг…» – цими словами озивається завжди велика пластова родина. Святкування Дня Першої Пластової Присяги відбулося у Львові минулих вихідних. Пластуни Станиці Красне з Буська, Задвір’я, Сторонибаб, Заводського та смт. Красне (всього 27 ) не залишили його поза своєю увагою. 

   Представники всіх уладів зібрались разом і чудово провели час. У славному місті Лева, в місті, де 103 роки тому було складено Першу Пластову Присягу гуртками Петра Франка, Івана Чмоли та Олександра Тисовського. Цьогоріч зібралося понад півтори тисячі їхніх послідовників та однодумців з усіх усюди. Рамковий порядок свята був продуманий до найменших дрібниць. Та в цьому ніхто, навіть, і не сумнівався, адже пластун – точний. 
  Ми спершу традиційно відвідали пам’ятник Степану Бандері і зробили невеличку фотосесію. Розпочалось дійство із врочистого Богослужіння у соборі святого Юрія (покровителя Пласту). Воно було в дусі патріотичної піднесеності і надзвичайно тісно перепліталося із подіями сьогодення. «Бути вірним в малих (і великих) справах до кінця–ось, що ми просимо! Гарних слів і гучних патріотичних гасел ми не раз чули, але це не те, що ми хочемо. Наша ціль – щоб наш дух був наповнений світлими думками, й щоб наші діла прозоро їм відповідали й були добрими. Для цього нам потрібно гартуватися як залізо у вогні» – з такими словами звернувся до усіх присутніх на проповіді пластун сеньйор отець Михайло Димид.
   Після літургії урочистим маршем центральними вулицями Львова усі рушили до пам’ятника Т.Г. Шевченку, де продовжились урочистості, під час яких, багато пластунів як дорослих, так і маленьких, складали свою Пластову Присягу на вірність Богові та Україні. Серед них були й наші, рідні – Анна Тимуш, Соломія Головата, Олена Баран, Софія Тарапата та Надія Гаврилюк. Під час церемонії  також нагороджували та відзначали найкращих: розвідувачів, вірлиць, гетьманських скобів та вірлиць. Ватро зауважити, що пластун завжди залишається людиною, про яку всі пам’ятають та люблять навіть, якщо вона уже перейшла на вічну ватру. Серед загиблих у АТО є й пластуни. Дружині Віктора Гурняка вручали найвищу пластову нагороду – Бронзовий хрест. Також до всіх присутніх з вітальним словом звернувся, львівський міський голова Андрій Садовий.
   «…Отже, друзі пластуни, лише в абсолютній вірності нашій присязі, ми гартуватимемо свою особистість і принесемо реальні зміни у власному і суспільному житті. Інакше все буде відносним, неточним, туманним, слизьким…» – з проповіді отця Михайла Димида.
Наталія Сапріянчук, старшопластунка, 
референт УПС та УСП 
Станиці Красне Пласт НСОУ