Головна Свято У Буську вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Фото

У Буську вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Фото

Сьогодні, 21 листопада, українці відзначають День Гідності та Свободи. Це свято встановлене з метою утвердження ідеалів свободи та демократії, збереження і донесення до сучасного й майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 – лютому 2014 рр. постали на захист демократичних цінностей, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

У м.Буськ розпочався захід традиційно біля меморіалу Героїв Небесної Сотні.  На захід завітали представники влади, громадськості, вчителі та школярі місцевих шкіл. Учасники акції хвилиною мовчання вшанували усіх українців, які загинули на Майдані у Києві взимку 2014 року та військовослужбовців, які полягли від рук російських терористів, захищаючи територіальну цілісність України на сході нашої держави.

У БУСЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ (ФОТО)

Ведуча заходу – Любов Огороднік пригадала події чотирирічної давності. Революція Гідності, масштабний рух опору народу проти злочинного режиму, розпочалася із мирних протестів. Громадяни, здебільшого студенти, які вийшли на головну площу столиці 21 листопада 2013 року, в такий спосіб виразили своє непогодження із рішенням тодішньої влади не підписувати Угоду про Євроінтеграцію. А після силового розгону мітингувальників 30 листопада 2013 року на Майдан у Києві вийшли вже тисячі українців.

У БУСЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ (ФОТО)

Перед присутніми слово мали представники влади: голова Буської РДА Петро Мороз, заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, міський голова Ростислав Сліпець та Марія Матвіїв, учасниця подій на Майдані, яка безстрашно рятувала поранених на Майдані. Вони відзначили, що події Євромайдану змінили країну, боротьба народу за гідність, незалежність та територіальну цілісність продовжилася і триває досі. Українські військові, бійці Національної гвардії, силових структур, добровольці-патріоти продовжують боронити східні області країни від окупанта та проросійських найманців.

У БУСЬКУ ВШАНУВАЛИ ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ (ФОТО)

Завершився захід виконанням пісні «Боже, Україну храни!» та запаленням свічки пам’яті за Героями Небесної Сотні та бійцями, що загинули, захищаючи Україну. Опісля в сесійному залі районної ради відбувся перегляд документального фільму про Героя Небесної Сотні із с.Рівнів Ольгу Буру.