Головна Звернення На дитячі майданчики міста Буська наступають забудовники

На дитячі майданчики міста Буська наступають забудовники

Ще минулоріч мешканці багатоквартирного будинку, що на вулиці Петрушевича, 51 міста Буська, звернулися до голів районної адміністрації, районної і міської рад. У листі йшлося (скорочено): «Шановна владо та депутати! Ми, жителі, вул.Петрушевича, 51 м.Буськ, у суботу, 20 серпня 2011 року, спостерігали картину, як напередодні 20 річниці незалежності нашої держави незрозуміло яким чином, за чиєю допомогою та дозволом, без нашого відома та нашої згоди невідомими особами на прибудинковій території нашого будинку почалися будівельні роботи зі спорудження архітектурного "дива". Місцем цього будівництва став дитячий майданчик, який раніше використовувався за призначенням. Але у важкі часи економічної кризи він практично зруйнований, лише лавочка та фундаменти огорожі можуть свідчити про це…Тепер взагалі комусь прийшло на думку провести забудову даної території, з чим категорично не згідні…».

Буська районна рада скерувала лист Буському міському голові з проханням надати копію рішення сесії щодо розміщення малої архітектурної споруди. Але відповіді так і не отримала. І це вже не вперше, коли міська рада ігнорує звернення районної ради.

Але комісію таки створили. До її складу увійшли Буський міський голова Р.Сліпець, спеціаліст відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Буської РДА В.Зеленюх, начальник відділу у справах захисту прав споживачів Буської районної ради В.Кашуба, депутат Буської міської ради Б.Пасічник. Жителі будинку з полегшенням зітхнули, адже сам міський голова та члени комісії запевнили, що рішення про встановлення торговельного павільйону відмінять. І навіть отримали листа з РДА у відповідь на звернення, у якому йшлося: "Із інформації Буської міської ради фізичній особі-підприємцю С.Волошину надіслано письмове попередження про заборону встановлення малої архітектурної форми…".

Але радість у мешканців будинку була недовгою, бо 13 квітня 2013 року, до речі, також у вихідний день, всупереч усним запевненням та листу № 287 від 20.09 2011р. за підписом Буського міського голови Р.Сліпця з повідомленням про припинення забудови даної ділянки таки була встановлена мала архітектурна форма. Відтак жителі багатоквартирного будинку звернулися до влади вдруге.

Дивно, але на засіданні сесії, яке відбулося 19 червня, деякі депутати палко "захищали" торговельний павільйон. Та ще "договорилися" до того, що дитячий майданчик, який, до речі, там був запроектований та збудований із введенням будинку в експлуатацію, знесуть і перенесуть на місце, де стоять сьогодні гаражі мешканців цього будинку. Складається враження, що там "втиху" ще комусь щось обіцяли. Наголошу, що після виступу заступника міського голови В.Зеленюха, який переконував депутатів у законності рішення про надання земельної ділянки для встановлення малої архітектурної форми, я кілька разів просив слова, аби висловити позицію скаржників. Виступити все ж вдалося, як і спростувати деякі недостовірні факти. Загалом дуже довго дебатували, обговорювали різні ситуації, зокрема якщо відмінити рішення, то підприємець може звернутися у прокуратуру і виграти справу і т. д. З іншого боку, не можна такі справи робити "тишком-нишком" від громади. Тому після довгих палких промов вирішили утворити третю комісію і ще раз обстежити об'єкт.

Та все ж мені важко зрозуміти, для чого так дратувати людей на догоду одній чи декільком особам. І така практика у нашому місті увійшла уже в норму, але це вже інша тема. У найближчий час комісія, голова міста і жителі будинку вислухають одне одного, аби прийняти правильне рішення.

Переконаний, громаду треба інформувати, тоді й не буде подібних неприємних казусів. А ось працювати треба задля інтересів громади та міста, а не для "вибраних", бо немає гіршого, коли посадовець одне обіцяє, а інше робить.

Василь КАШУБА,

начальник відділу у справах захисту прав споживачів Буської районної ради