Головна Звернення На Львівщині мешканці села Острів скаржаться на перекриття річки Гологірки

На Львівщині мешканці села Острів скаржаться на перекриття річки Гологірки

Через перекриття річки Гологірки, мешканці села Острів Буського району звернулися за допомогою до депутата районної ради Степана Рака, аби посприяв у вирішенні проблеми. Про це сам депутат заявив ще 5 березня з трибуни сесійного залу.

У свою чергу, депутат відразу скерував лист від жителів села Острів до РДА з проханням вияснити ситуацію. Перший заступник голови Буської РДА Микола Чучман ще під час районної сесії повідомив, що мешканці села до нього теж телефонували з цією проблемою. Тому було скеровано відповідні запити до управління водного господарства для вияснення обставин.
Вже сьогодні, як інформує прес-служба Буської РДА, Микола Чучман спільно з членами комісії з питань екологічної безпеки, використання природних ресурсів та охорони навколишнього середовища Буської районної ради зустрівся з громадою с.Острів Куткірської сільської ради по вирішенню конфліктного питання з ПАТ «Львівський облрибкомбінат» щодо перекриття річки Гологірки.
Під час зустрічі було відзначено, що річка Гологірка у порівнянні з минулими роками стала маловодною, рівень води знизився на 95 см, що пов’язано, насамперед, з незначною кількістю опадів. Також відзначено замуленість річки та двох металічних труб в місці стикування з водонапускним каналом. Лише через одну з них частково надходить вода у річку, а основна частина води потрапляє в став ПАТ «Львівський облрибкомбінат».
Для відновлення повноводності річки Гологірки під час зустрічі було вирішено зобов’язати керівництво ПАТ «Львівський облрибкомбінат» протягом 10 днів провести очищення замулених ділянок та відновити прохідність річки. Також звернутися до Красненської селищної та Куткірської сільскої рад щодо виділення коштів для виготовлення проектно-кошторисної документації по очищенню русла річки та прибережних територій.