Головна Звернення Захисти себе від туберкульозу

Захисти себе від туберкульозу

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у всьому світі відзначають День боротьби з туберкульозом. Цього дня 1882 року, німецький мікробіолог Роберт Кох оголосив про відкриття мікобактерії (збудника) туберкульозу.
Складна ситуація в Україні із захворюванням на туберкульоз зумовлена численними соціально–економічними та медичними факторами. Туберкульоз становить дуже велику загрозу тому, що передається через повітря – він поширюється як звичайний холод. Бацили туберкульозу вбивають людей повільно і зсередини.
Впродовж 2016 р. в Буському районі рівень захворюваності на активний туберкульоз органів дихання в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року збільшився у 1,3 рази, зареєстровано 40 випадків з них 3 дітей до 17 років з показником на 100 тис. населення 86,2 при середньообласному 56,56 проти 31 випадку у 2015 році з показником на 100 тис. населення 66,8. Кількість вперше виявлених хворих на бацилярні форми туберкульозу органів дихання складає 23 випадки з показником на 100 тис. нас. – 57,5 проти 12 випадків бацилярного туберкульоз виявленого за аналогічний період 2015р. з показником на 100 тис. населення 25,9, що свідчить про збільшення кількості хворих з бактеріовиділенням у 2,2 рази.
Серед хворих на вперше діагностований туберкульоз близько 71,1 % це непрацюючі працездатного віку.
Перелік важливих фактів про туберкульоз:
– близько 90% дорослого населення, хоч і здорові, але інфіковані збудниками туберкульозу, і багато з них може захворіти за будь-яких несприятливих умов;
– кожні 10 секунд від туберкульозу помирає одна людина, причому усі смертні випадки можна попередити;
– одна третина населення земної кулі інфікована мікобактеріями туберкульозу;
– коли людину з активною формою туберкульозу залишити без лікування, то від неї може заразитися 10-15 осіб за рік.
– 80% жертв туберкульозу складають особи у віці від 15 до 49 років, тобто найпрацездатніші та найрепродуктивніші роки життя;
– хіміорезистентний туберкульоз – це туберкульоз спричинений мікобактеріями, які стійкі до протитуберкульозних ліків;
– хіміорезистентною формою туберкульозу можна інфікувати до 50 млн. осіб світу;
Хотілося б також нагадати, що туберкульоз любої локалізації може проявити себе одним або декількома із 9-ти симптомів:
1. кашель на протязі 3 тижнів і більше;
2. зниження маси тіла;
3. загальна слабість і втомлюваність;
4. лихоманка або незначне підвищення температури тіла;
5. нічне потіння;
6. біль в грудній клітці;
7. задишка;
8. погіршення апетиту;
9. кровохаркання.
Особи в яких наявний хоча б один симптом повинні звернутися для медичного огляду і рентгенологічного обстеження.

Для попередження цього захворювання важливе значення має :
– вакцинопрофілактика дітей на 60-90 % захищає від важких форм туберкульозу. Якщо в окремих випадках в щеплених виникає туберкульоз, то він ,як правило, протікає у легкій формі і не дає важких ускладень.
– рентгенологічне дослідження органів грудної клітки проводять усім дорослим і дітям з 15 років, що дозволяє діагностувати не ускладнені форми туберкульозу та дає чітке уявлення яка легеня і як уражена.
– туберкулінодіагностика дітей до 18 років. Наприклад – у дитини позитивна реакція Манту і спеціалісти встановили «віраж» туберкулінової проби, це свідчить про зараження організму туберкульозною паличкою. Щоб не дати збуднику розмножуватися в організмі і попередити розвиток хвороби дитині призначають профілактичне лікування спеціальними препаратами.
– хіміопрофілактика, метою якої є попередження переходу інфекції в захворювання.

Чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим ймовірно:
– туберкульоз буде вилікуваний;
– не треба буде проводити хірургічного лікування;
– менше здорових осіб він заразить;
– тривалість лікування буде 6-8 місяців;
– смертність 0-0,5%.
І на закінчення слід зазначити, що обов`язок кожної людини уважно слідкувати за своїм здоров`ям, постійно укріплювати і загартовувати свій організм, додержуватися термінів щеплень проти туберкульозу та попередження захворювання для себе та членів сім»ї , в робочому колективі своєчасно проходити профілактичні огляди, чим вносити посильний вклад в справу боротьби з туберкульозом. Вчасно звертатися до лікаря і ніколи не займатися самолікуванням.

Не залишайтесь байдужими до проблеми туберкульозу – робіть все, щоб зупинити туберкульоз сьогодні!